Lietuvoje

2019.09.25 11:44

Širinskienė piktinasi nesulaukianti atsakymų iš Pranckiečio, šis teigia jau atsakęs

Seimo komisijai dėl galimai neteisėto poveikio vadovaujanti „valstietė“ Agnė Širinskienė parlamento vadovą Viktorą Pranckietį kaltina nepateikiant žadėtų atsakymų į klausimus.

Parlamento vadovas V. Pranckietis savo ruožtu tvirtina atsakęs į klausimus per komisijos posėdį, o papildomai atsakinėti nematantis prasmės, nes naujų aplinkybių neatsirado.

Nagrinėdama epizodą dėl galimo poveikio Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) nariams parlamentinė komisija vasarį apklausė V. Pranckietį, tačiau taip pat nusiuntė klausimus raštu.

„Komisijos posėdžio metu liudijęs V. Pranckietis painiojosi parodymuose, jie nesutapo su aplinkybėmis, kurias jis pats buvo nurodęs anksčiau, duodamas interviu žiniasklaidai. V. Pranckiečio pasisakymai prieštaravo ir kitų asmenų, liudijusių komisijai, parodymams. Dėl to buvo sutarta, jog į dalį klausimų Seimo pirmininkas atsakys raštu“, – pranešime spaudai cituojama A. Širinskienė.

Pasak komisijos vadovės, klausimai V. Pranckiečiui išsiųsti vasario 28 dieną, tačiau iki šiol nėra gauta atsakymo.

„Tikimės, kad laikinoji komisija, bent jau po pusės metų laukimo, atsakymus į užduotus klausimus gaus“, – teigė A. Širinskienė.

V. Pranckietis laikosi pozicijos, kad liudydamas komisijai atsakė į klausimus, o kadangi „naujų aplinkybių į pakartotinai raštu pateiktus klausimus neatsirado, nebuvo prasmės į juos atsakyti veliantis į galimas įvairias žodžių, pasakytų radijo laidoje prieš dvejus metus, interpretacijas“.

V. Pranckietis taip pat neigia A. Širinskienės kaltinimus, jog nesiėmė veiksmų po Specialiųjų tyrimų tarnybos kreipimosi dėl teisinių spragų sprendžiant VTEK pirmininko pavadavimo klausimą.

Seimo pirmininko atstovės Karolinos Frolovienės BNS perduotame V. Pranckiečio komentare pažymima, kad birželio 27 dieną buvo priimta VTEK įstatymo redakcija, numatanti VTEK vadovavimo tvarką.

Vienas parlamentinės komisijos tyrimo epizodų – buvusio VTEK Prevencijos skyriaus vedėjo Mindaugo Siaurio atleidimas. V. Pranckietis šioje istorijoje minimas, nes surengė pasitarimą dėl situacijos VTEK.

„Valstiečiai“ yra paviešinę slapta įrašytą pokalbį tarp trijų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos narių ir tuometinio komisijos Prevencijos skyriaus vedėjo M. Siaurio dėl pastarojo atleidimo iš darbo.

Įraše M. Siaurys raginamas savo noru išeiti iš darbo, sakoma, kad to nepadaręs bus atleidžiamas, esą jo atleidimo pageidauja kai kurie Seimo nariai.