Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Palangoje jau sunku rasti laisvą kambarį, prie įvažiavimo – spūstys

Violeta Grigaliūnaitė, 15min.lt2015.09.08 13:45

„Palangai tereikia gero oro ir žmonių bus“, – įsitikinę palangiškiai, su šypsena žiūrintys į saulėtą dangų ir sekantys sinoptikų prognozes, pagal kurias bent jau ši savaitė nusimato karšta. Antradienį priešpiet prie įvažiavimo į Palangą ėmė formuotis spūstys, o rasti vietą apsigyventi nesusitarus iš anksto tapo išties sudėtinga. Iš pakelės viena po kitos dingo net vadinamosios Palangos bobutės.  

„Palangai tereikia gero oro ir žmonių bus“, – įsitikinę palangiškiai, su šypsena žiūrintys į saulėtą dangų ir sekantys sinoptikų prognozes, pagal kurias bent jau ši savaitė nusimato karšta. Antradienį priešpiet prie įvažiavimo į Palangą ėmė formuotis spūstys, o rasti vietą apsigyventi nesusitarus iš anksto tapo išties sudėtinga. Iš pakelės viena po kitos dingo net vadinamosios Palangos bobutės.

Antradienis, prieš vidurdienį, prie įvažiavimo į Palangą susidarė automobilių spūstys. Lietuviai skuba prie jūros pasimėgauti geru oru, karšta saule ir po truputį šylančia jūra. Iš pakelių jau dingo automobiliai, papuošti skelbimais apie galimybę išsinuomoti būstą, teliko vos kelios vadinamosios Palangos bobutės, sėdinčios pakelėje su ranka rašytais skelbimais apie kambarių nuomą.

Ieško dvi valandas – nieko

Palangos gatvėse sutiktas atvykėlis pasiguodė: šiame kurorte jis nesilankė jau šešerius metus. Susigundęs gerais orais ėmė ir atvažiavo, bet štai jau dvi valandas vaikšto ir neranda jokio laisvo kambario.

Visuomeninės Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos „Svetingas šeimininkas“ vadovė Irena Švanienė įspėja – artimiausiomis dienomis susirasti nakvynę kurorte gali būti sunku. 

Pasak I. Švanienės, pakelėse nakvynę siūlančiųjų mažėja ir blogesniu oru, kadangi tik pavieniai poilsiautojai atvyksta į Palangą nebūdami iš anksto susitarę dėl nakvynės. „Jau Lietuvoje ir ne tik Lietuvoje girdi žmonės, kad tos „pakelės“ yra naikinamos ir ateitis jų ta, jog jų nebebus. Tada žmonės gal labiau ir rimčiau susivoks, kad reikia rezervuoti iš anksto ir tada turėsite garantijas“, – kalbėjo I. Švanienė.

Tokios garantijos praverstų šią savaitę svajojantiems pailsėti prie jūros. I. Švanienė juokauja – nakvoti gali tekti nepatogiai: „Nebent šuns būdoje kokioje, sąlygos bus labai prastos. Tie, kurie jau apsistojo, apsistojo geresnėmis sąlygomis, o jeigu ir liko pas pagyvenusius žmones, kurie neinvestuoja į pagerinimus kokius 30 metų, tai ir pagalvokite, kas ten begali būti.“

Norint vis dar galima rasti nakvynę, bet vietų skaičius tirpsta. Tą patį sako ir Palangos restoranų ir viešbučių asociacijos pirmininkas Darius Miklovas. Jis neabejoja, kad nakvynę Palangoje dar galima rasti, bet jau reiks įdėti daug pastangų ir galbūt plačiau atverti piniginę.

„Sako, kad niekas nevažiuoja, viskas čia blogai. Bet saulė išlindo, dvi dienas pašvietė ir pilna žmonių. Vadinasi, reikia lietuviams saulės, gero oro. Nėra taip, kaip čia pasipylė straipsniai, kad į Palangą nereikia važiuoti, čia nėra ką veikti. Viskas yra puiku. Palangai reikia oro ir svečių pilna“, – geru oru džiaugėsi D. Miklovas.

Tereikia gero oro

Nebent šuns būdoje kokioje, sąlygos bus labai prastos. Tie, kurie jau apsistojo, apsistojo geresnėmis sąlygomis, o jeigu ir liko pas pagyvenusius žmones, kurie neinvestuoja į pagerinimus kokius 30 metų, tai ir pagalvokite, kas ten begali būti, – sakė I. Švanienė.

„Visą gyvenimą deklaravau vieną aiškią nuostatą – Palangai reikalingas tik geras oras, saulėtas geras oras. Gali nebūti nieko ir vis tiek bus pilna Palanga žmonių. Todėl, kad žmonėms reikia pagulėti prie jūros, pasimaudyti, o dabar tiktai antra diena tokia gera, jog žmogus jau gali leisti tą prabangą. Kiek ilgai tęsis ta šiluma, tiek žmonių ir turėsim“, – jam antrina ir I. Švanienė.

Svečių Palangos viešbučiuose daugėja, D. Miklovas net juokauja, kad visi neigiami straipsniai apie šį pajūrio kurortą tiesiog padarė palangiškiams puikią reklamą. 

Prasti orai palangiškius buvo privertę mažinti nuomos kainas – liepą jos krito iki įprastų birželį, kai dvivietis kambarys su visais patogumais kainavo 30 eurų parai. Dabar kaina jau siekia 45–50 eurų už tokį pat kambarį.

Didžiausio poilsiautojų antplūdžio pajūryje laukiama savaitės pabaigoje ir savaitgalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.