Lietuvoje

2019.09.25 09:39

„MG Baltic“ teismas: buvęs BFK pirmininkas Narkevičius tvirtina sulaukęs priekaištų dėl savo užsispyrimo

atnaujinta 09.55
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.09.25 09:39

Vilniaus apygardos teismas tęsia „MG Baltic“ politinės korupcijos bylos nagrinėjimą. Teismui liudijęs eksparlamentaras Petras Narkevičius teigė, kad 2015 m. Seime svarstant Pelno mokesčio ir Vartojimo kreditų įstatymų pataisas, jokio spaudimo nėra pajutęs.

Buvęs Seimo narys P. Narkevičius liudijo dėl byloje kaltinamo iš Darbo partijos V. Gapšio galimo poveikio, Seime 2015 m. svarstant Vartojimo kreditų įstatymo ir Pelno mokesčio įstatymo pataisas.

Teisėsauga įtaria, kad buvęs koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis neteisėtai siekė palankios Vartojimo kreditų įstatymo pataisos priėmimo ir pakeisti Pelno mokesčio įstatymo formuluotes.

Trečiadienį teismui liudijęs P. Narkevičius teigė pažįstantis buvusius Seimo narius Eligijų Masiulį, Vytautą Gapšį, Šarūną Gustainį, šiuo metu parlamente dirbantį Gintarą Steponavičių. Su jais P. Narkevičius teigė dirbęs Seime, o su V. Gapšiu – kartu ir Darbo partijoje. Buvusio koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio liudytojas tvirtino asmeniškai nepažįstantis.

2012-2016 m. Seimo kadencijoje į parlamentą išrinktas P. Narkevičius dirbo Darbo partijos frakcijoje. 2015-2016 m. politikas vadovavo Seimo Biudžeto ir finansų komitetui (BFK).

Teisme jis prisiminė 2015 m. įvykius Seime, kuomet buvo svarstomos Pelno mokesčio pataisos.

„Rengtas įstatymo projektas europinei direktvyai į įstatymą perkelti“, – pažymėjo P. Narkevičius.

Liudytojas pasakojo, kad Seime šio įstatymo pataisoms buvo ne vienas pasiūlymas, bet kažkokio išskirtinio P. Narkevičius neprisiminė.

„Iš pokalbių Seimo salėje, mane informavo žodžiu, kad buvo netikslumų įstatymo projekte“, – prisiminė P. Narkevičius.

Eksparlamentaras teigė, kad su V. Gapšiu dirbo Darbo partijos frakcijoje. Jis teigė, kad su V. Gapšiu draugais nebuvo, tačiau ir nesipyko.

„Jokių konfliktinių santykių tikrai nebuvo“, – tikino buvęs Seimo narys.

Jis teigė, kad jokios trinties nebuvo ir su tuometiniu BFK pirmininko pavaduotoju Broniumi Bradausku.

Liudytojas pažymėjo, kad nei dėl Pelno mokesčio įstatymo, nei dėl Vartojimo kreditų įstatymų pataisų jokio spaudimo parlamente nėra jutęs.

„Apskritai Seime, kai aš buvau komiteto pirmininku ar Seimo nariu, tai visokių šnekų, visokių dalykų yra buvę, bet kad mane kažkas spaustų ar reikalautų, tikrai nuoširdžiai sakau, to nebuvo“, – aiškino P. Narkevičius.

Tiesa, buvęs Seimo narys pripažino, kad jo, BFK pirmininko, pozicija įvairiais klausimais ne visada sutapo su Darbo partijos frakcijos nuomone. P. Narkevičius teigė, jog dėl to sulaukdavo priekaištų, tačiau neįvardijo, iš ko.

„Negalėčiau įvardinti, iš ko konkrečiai, bet priekaištų sulaukdavau iš kai kurių žmonių. Priekaištai buvo dėl mano asmeninių savybių, dėl užsispyrimo, dėl darbo Seime“, – liudijo P. Narkevičius.

Kaltinimai pateikti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims

Politinės korupcijos byloje kaltinimai pateikti trims juridiniams ir penkiems fiziniams asmenims: Darbo ir Liberalų sąjūdžio partijoms, koncernui „MG Baltic“, buvusiems liberalų ir „darbiečių“ lyderiams E. Masiuliui, V. Gapšiui, buvusiam parlamentarui liberalui Š. Gustainiui, Seimo nariui G. Steponavičiui bei buvusiam „MG Baltic“ viceprezidentui R. Kurlianskiui.

Darbo partijai įtarimai pateikti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, Liberalų sąjūdis įtariamas kyšininkavimu, prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu, o „MG Baltic“ įtariamas šių partijų papirkimu ir prekyba poveikiu.

Pareigūnai įtaria, kad politikai ėmė ar tarėsi dėl kyšių su tuometiniu „MG Baltic“ viceprezidentu R. Kurlianskiu, o vėliau siūlė ar palaikė koncernui palankias iniciatyvas Seime ir kitose institucijose.

Buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas E. Masiulis yra įtariamas dėl prekybos poveikiu, kyšininkavimo ir neteisėto praturtėjimo, buvusiam šios partijos vicepirmininkui G. Steponavičiui pateikti įtarimai piktnaudžiavimu, buvusiam Vilniaus miesto tarybos nariui Š. Gustainiui – kyšininkavimu. V. Gapšys įtariamas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, R. Kurlianskis – dėl papirkimo ir prekybos poveikiu.