Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.24 18:59

Politologas apie valdančiųjų veiksmus dėl Pranckiečio: laukiama dienos, kuomet bus maksimalus balsų skaičius

Seimas antradienį Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui (NSGK) pavedė atlikti tyrimą dėl parlamentarės Irinos Rozovos ryšių su rusų diplomatais galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui.

Tyrimas bus atliekamas ir dėl politikų, disponavusių informacija apie I. Rozovą, veiksmų. Komitetas aiškinsis, kokius sprendimus, susipažinęs su medžiaga apie I. Rozovą, priėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kiti informaciją gavę Seimo nariai.

Bus tiriama, ar tie sprendimai, įskaitant sprendimus dėl I. Rozovos komandiruočių, buvo „priimti laiku ir tinkami siekiant pašalinti galimas rizikas ar grėsmes nacionaliniam saugumui“.

Kalbėdamas apie laukiantį tyrimą politologas Algis Krupavičius sako, kad klausimas dėl I Rozovos gerokai užtruko ir, panašu, kad gali užsitęsti iki pat gruodžio mėnesio, o tai, anot politologo, šiek tiek keista, kad vienam klausimui skiriamas toks didelis laiko tarpas.

„Visuomenė tikėjosi, kad tyrimas dėl I. Rozovos bus pradėtas per pirmuosius Seimo posėdžius rudenį. Tyrimas padalintas į kelis sluoksnius, todėl išsitęsia. Paskutinis klausimas apskritai bus tiriamas, kaip VSD informacija yra naudojama Seime“, – sakė profesorius.

Viena pagrindinių šio tyrimo figūrų – Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Užkulisiuose kalbama, kad jo dienos poste jau suskaičiuotos, o valdantieji skaičiuoja balsus, kuriais galėtų išversti V. Pranckietį iš pareigų.

A. Krupavičiaus teigimu, greičiausiai valdantieji gali ir nelaukti šio tyrimo pabaigos ir bandyti anksčiau išversti V. Pranckietį iš kėdės.

„V. Pranckiečio situacija yra itin dviprasmiška. Seimo pirmininkai Lietuvos politinėje sistemoje paprastai atstovauja parlamentinę daugumą, bet kad Seimo pirmininkas būtų tarp pozicijos ir opozicijos, tai tokios situacijos dar neturėjome“, – svarstė politologas.

Anot jo, valdantieji šiuo metu greičiausiai užsiima savo turimų resursų, o konkrečiai balsų prieš V. Pranckietį skaičiavimu.

„Panašu, kad dabar valdančiojoje koalicijoje yra balsų skaičiavimo laikas. Ir laukiama posėdžio, kada susirinktų absoliuti koalicijos narių dauguma, praktiškai visi nariai ir tuomet būtų keliamas klausimas dėl Seimo pirmininko atstatydinimo“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalbėjo politologas.

Profesorius mano, kad sprendžiant iš Ramūno Karbauskio retorikos viešojoje erdvėje, galima spėti, kad valdantieji nelauks gruodžio 1-oios ar Kalėdų, o sprendimą dėl V. Pranckiečio bus bandoma priimti kaip įmanoma greičiau.

„Pasikartosiu, kad esminis veiksnys šiuo metu susiskaičiuoti balsus koalicijos viduje ir jei jų trūktų, tuomet sprendimas būtų atidėliojimas“, – kalbėjo A. Krupavičius.

„Laba diena, Lietuva“. Kol vaikai rūpinasi klimato pokyčiais, Lietuva džiaugiasi riešutų derliumi ir įspūdinga saulėgrąža
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10