Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.24 15:13

Teismas atvertė kyšininkavimu kaltinamo Šiaulių gydytojo bylą

BNS 2019.09.24 15:13

Šiaulių apylinkės teismas pirmadienį pradėjo nagrinėti kyšininkavimu kaltinamo gydytojo ir galimai jį bei kitą gydytoją papirkusių pacientų bylą.

Teismas antradienį pranešė, kad Šiauliuose dirbantis Kęstutis Dainius kaltinamas paėmęs kyšių iš dviejų asmenų už besigydantiems asmenims suteiktas paslaugas.

61 metų medikas kaltinamas už konsultaciją iš pacientų paėmęs du kartus po 20 eurų ir vieną kartą ne daugiau nei 20 eurų kyšius.

Byloje kaltinimai pateikti dviems K. Dainiaus pacientams: Valdemarui Zakarui ir Inai Andriuškienei.

Be to, šioje byloje kyšių davimu kaltinami dar trys pacientai, bet pinigus jie galimai perdavė kitam gydytojui Egidijui Jankauskui, kurio atžvilgiu byla yra išskirta.

Vladas Baranauskas kaltinamas davęs nenustatytos vertės kyšį už tai, kad gydytojas E. Jankauskas išduotų laikino nedarbingumo pažymėjimą ir paruoštų dokumentus, reikalingus siunčiant į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą.

Anot pranešimo, kaltinamasis Sigitas Šimkus tarėsi su gydytoju E. Jankausku, prašydamas pradėti ruošti jo sutuoktinės medicininius dokumentus, reikalingus siunčiant į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą darbingumo lygiui nustatyti. Kaltinamasis susitarė duoti 600 eurų kyšį.

Saša Karpenka kaltinamas gydytojo papirkimu ir sukčiavimu. E. Jankauskas kaltinamas suklastojęs siuntimą į Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybą, todėl S. Karpenkai nepagrįstai buvo išmokėti daugiau nei 1,3 tūkst. eurų.

Kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Andrejus Mirnyj BNS sakė, kad šioje byloje buvo ir daugiau kyšininkavusių asmenų, tačiau jie buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės taikant įvairias poveikio priemones.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi