Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.24 14:57

Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseine chloru apsinuodijo du vaikai: mažamečiai ligoninėje

specialistai: baseine dieną nebuvo tikrinamas chloro lygis; atnaujinta 17.40

Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseine apsinuodijus dviem vaikams ir vyrui, sostinės valdžia inicijuoja įstaigos valdymo tyrimą.

2012 ir 2013 metais gimę vaikai bei 1963 metų gimimo vyras chloru baseine apsinuodijo praėjusį sekmadienį.

„Apie įvykusią nelaimę baseine savivaldybės vadovai ir aš asmeniškai sužinojome iš žiniasklaidos. Įstaigos vadovas nematė reikalo informuoti. Dar keisčiau atrodo komentaras, kad čia toks darbinis incidentukas dėl elektros sutrikimo“, – feisbuke antradienį parašė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

„Inicijuosime tyrimą tiek dėl įstaigos valdymo, nes jau „nesklandumai“ vaikų registracijos akis badė, tiek dėl baseino techninės padėties“, – pridūrė jis.

Politikas atsiprašė nukentėjusiųjų dėl nelaimės.

Įtariama, kad žmonės apsinuodijo dėl baseino įrangos gedimo, jo metu į vandenį pateko didelis chloro kiekis.

Apsinuodiję vaikai buvo išvežti į Antakalnyje įsikūrusį Santaros klinikų vaikų priėmimo skyrių. Vėliau į ligoninę išvežtas ir vyras.

Policija šiuo metu aiškinasi įvykio aplinkybes, tada bus sprendžiama dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Įstaigoje antradienį lankosi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus biuro specialistai, daugiau informacijos žadama pateikti antradienio pavakarę.

Savivaldybės atstovai BNS taip pat patvirtino, kad baseiną numatoma artimiausiu metu rekonstruoti, planuojama tam skirti apie 2 mln. eurų.

Vilniaus moksleivių sveikatos centro direktorius Vytautas Janušaitis BNS nurodė, kad sekmadienio rytą incidentas įvyko, kaip spėjama, sustojus vandens siurbliui, tačiau toliau veikiant chloro dozatoriui. Susikaupus per didelei šios medžiagos koncentracijai vamzdžiuose ir vėl įjungus siurblį, chloras pateko į vandenį.

„Sutapimas, kad toje vietoje tuo metu buvo du vaikai ir jie apsinuodijo. Iš viso, mano žiniomis, buvo apie dešimt vaikų, jie iš baseino išlipo. Buvo treneris ir vieno vaiko tėvelis, kuris padėjo vaikus iš baseino išlaipinti, nes jie elgėsi vandenyje ne taip, kaip turėtų. Viskas įvykdyta operatyviai“, – teigė jis.

Anot direktoriaus, medikai buvo iškviesti iškart. Po incidento sekmadienio rytą visi tos dienos užsiėmimai atšaukti, problemas išsprendus, pirmadienį baseinas vėl atidarytas.

Specialistai: nelaimės sostinės baseine dieną nebuvo tikrinamas chloro lygis

Nelaimės Vilniaus moksleivių sveikatos centro baseine dieną nebuvo tikrinamas chloro lygis, todėl per didelė jo koncentracija galėjo būti nepastebėta laiku, sako visuomenės sveikatos specialistai.

Kaip BNS teigė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, po savaitgalio nelaimės, kai chloru apsinuodijo du mažamečiai bei vienas juos gelbėjęs suaugęs, pirmadienį specialistai atliko neplanuotą patikrinimą. Nustatyti įvairūs pažeidimai, tarp jų ir tai, jog savaitgaliais nėra žmogaus, tikrinančio chloro lygį.

„Savaitgaliais baseinas yra išnuomojamas kitiems juridiniams asmenims. Visa bėda, kad nepavyko surasti jokių įrašų. Tai reiškia, kad chloro likutis savaitgaliais nėra kontroliuojamas, jei nebus pateikta kitų dokumentų. Nesu technikos specialistė, bet chloro padidėjimas neatsiranda per minutę, jį buvo galima užčiuopti, pamatyti, jei būtų registruojama“, – antradienį tvirtino R. Lingienė.

„Negalėčiau paneigti, kad tai negalėjo nulemti (nelaimės – BNS)“, – pridūrė ji.

Specialistė pabrėžė, kad jei įmonė neišspręs šių problemų, jai nebus leista vykdyti užsiėmimų savaitgaliais.

Pasak R. Lingienės, nors pirmadienį chloro lygis baseine atitiko normas, higienos reikalavimuose nustatyta, kad baseinuose chloro koncentracija automatine sistema turi būti tikrinama penkis kartus per dieną, taip pat vieną kartą – rankiniu būdu. Minėtame baseine, anot jos, tai buvo daroma gerokai rečiau net ir darbo dienomis.

Taip pat nustatyta, kad chloro koncentracija tinkamai nėra registruojama žurnaluose.

Visuomenės sveikatos centro atstovė sako, kad baseino techniką prižiūrinti įmonė prieš daugiau nei savaitę tikrino chloro dozavimo ir kitą techniką ir jokių sutrikimų nenustatė. Specialistai tai taip pat aiškinsis.

Nuo 1972 metų baseinas yra nerekonstruotas, kai kuri įranga buvo atnaujinta. V. Janušaitis tikino, kad anksčiau baseinas neturėjo pastabų iš visuomenės sveikatos centro specialistų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi