Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.24 13:13

Lietuvoje viešės du Kinijos parlamentarai, aptars ekonominius ryšius

Į Lietuvą aptarti ekonominių ryšių antradienio vakarą atvyks dviejų Kinijos parlamentarų delegacija.

Kinijos Nacionalinio Liaudies Kongreso Finansų ir Ekonomikos reikalų komiteto pirmininkas Xu Shaoshi bei Užsienyje gyvenančių kinų reikalų komiteto narys Wang Huizhongas Lietuvoje lankysis iki penktadienio.

Politikai susitiks su Seimo tarpparlamentinių ryšių su Kinija grupe, Seimo vicepirmininku Gediminu Kirkilu, užsienio reikalų viceministru Neriu Germanu.

„Jie svečiai, jie kels klausimus. Bet manau, kad kalbėsime apie finansinius dalykus didžiąja dauguma“, – BNS sakė tarpparlamentinių ryšių grupės pirmininkas liberalas Kęstutis Glaveckas.

„Azijoje bręsta didžiulė krizė, mane domina tie dalykai – Pietų Korėja, Kinija, Japonija. Tie neramumai dėl prekybos nepaliks ramybėje ir Lietuvos“, – teigė jis.

Seimo vicepirmininkas „socialdarbietis“ Gediminas Kirkilas BNS tvirtino, kad su Kinijos parlamentarais aptars lietuviškos žemės ūkio produkcijos eksportą į jų šalį bei šios valstybės investicijas Lietuvoje.

Komunistų partijos kontroliuojamas Kinijos parlamentas besąlygiškai tvirtina šalies Vyriausybės sprendimus.

Lietuvos ekonominiai ryšiai su Kinija yra gana riboti, Vyriausybė atsargiai vertina idėjas dėl galimų kinų investicijų į strateginius objektus, tokius kaip Klaipėdos uostas ir „Lietuvos geležinkeliai“, nerimaudama, kad tai gali atnešti ir nederamą politinę įtaką.

Pastaruoju metu taip pat kaista diskusijos dėl Kinijos bendrovės „Huawei“ investicijų plėtojant 5G ryšį.

Neseniai tarp Lietuvos ir Kinijos kilo ir keletas politinių incidentų.

Rugpjūčio pabaigoje į Hongkongui palaikyti skirtą mitingą atvykus Kinijos rėmėjams tarp abiejų pusių atstovų kilo susistumdymas, kiek vėliau Lietuvos užsienio reikalų ministerija įteikė notą kinų ambasadoriui dėl šios šalies diplomatų vaidmens konflikte.

Pirmadienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius paskelbė, kad savivaldybė neleis sostinėje spalio 1 dieną organizuoti fejerverkų renginio, skirto švęsti komunistinės Kinijos įkūrimo 70-ųjų metinių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi