Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.24 09:22

Kęstutis Masiulis tesėjo pažadą – nusiskuto galvą plikai

Veryga sakė tokios reakcijos nesitikėjęs; atnaujinta 09.45
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.09.24 09:22

Kęstutis Masiulis įvykdė savo pažadą – antradienį Seime surengtoje spaudos konferencijoje politikas pasirodė nusiskutęs plikai. Jis viešai tai pažadėjo padaryti po to, kai sulaukė kritikos bangos dėl išsakytos kritikos Aurelijui Verygai.

Politikas nusiskutęs plaukus pasirodė savo ir Antano Matulo spaudos konferencijoje „Politikų pareiga išgirsti sergančiųjų rūpesčius“.

Ketvirtadienį sveikatos apsaugos ministras A. Veryga nusiskuto plaukus, tokiu būdu išreikšdamas solidarumą su vėžiu sergančiais žmonėmis ir premjeru Sauliumi Skverneliu.

Paviešinta nuotrauka sulaukė dviprasmiškų vertinimų, tačiau daugiausiai kritikos sulaukė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos narys K. Masiulis, kuris A. Verygos elgesį vadino viešaisiais ryšiais.

„Beždžioniauja Veryga ir reklamuodamasis parazituoja, ne daugiau. Nesolidu. Kad jau solidarizuojasi, lai praeina tas pačias chemoterapijas. Nereiks kirpykloje pinigų leisti“, – įraše rašė Seimo narys.

Po kurio laiko politikas įrašą iš asmeninės „Facebook“ paskyros pašalino, tačiau žurnalistai, apžvalgininkai ir žinomi visuomenės asmenys negailėjo kritikos ir stebėjosi tokiu K. Masiuliu įrašu.

„Praeik chemoterapijas ir tada solidarizuokis“ – Kęstuti Masiuli, kaip jaučiatės tėkštelėjęs bjauriausią nesąmonę, kokią tik galima įsivaizduoti. Normaliai viskas?“, – rašė žurnalistas Andrius Tapinas.

Vėliau, praėjus kelioms valandoms po įrašo, kurį vėliau ištrynė, K. Masiulis socialinėje erdvėje paaiškino, kodėl patalpino skandalu tapusį įrašą.

Tokios reakcijos nesitikėjo

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga komentuodamas tai, kad konservatorių atstovas K. Masiulis nusiskuto plaukus kalbėjo, kad jam visiškai nesvarbu, ką daro Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) narys. A. Veryga dar kartą tikino plaukus nusiskutęs ne dėl viešųjų ryšių akcijos, o dėl palaikymo sergančiam premjerui Sauliui Skverneliui.

„Kolega K. Masiulis gali kažką nusiskusti, pasisodinti ką nors, jeigu reikia, tai jo reikalas. Kaip aš su savo plaukais darau ką noriu, taip ir jis gali. <...> Kiti su savo kūnais ar savo išvaizda gali daryti ką nori“, – teigė A. Veryga.

Paklaustas, ar tikėjosi, kad jo sprendimas nusiskusti plikai iššauks tokią reakciją, ministras neslėpė žinojęs, kad kažkokia visuomenės reakcija bus. Tačiau jis tikino nė negalvojęs, kad visa tai išaugs į tokį šou.

„Tikėtis, kad niekas nereaguos, būtų naivu, bet kad tiek reakcijos bus, tikrai nesitikėjau. <...> Į jokią dvikovą nesileidžiu, su niekuo nekovoju, nematau reikalo nieko įrodinėti. Manau, kad kolegos kitoje pusėje į dvikovas leidžiasi. Tai taikus ženklas, nes pacientams reikia ne kovų, o emocinio palaikymo, bet dabar tai tikrai virsta į viešųjų ryšių akciją“, – teigė A. Veryga, pridurdamas, kad dėl K. Masiulio pasisakymų į etikos sargus kreiptis neketina.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi