Lietuvoje

2019.09.22 08:54

Sekmadienį džiugins šiluma, tačiau jau pirmadienį numatomos pirmosios šalnos

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.09.22 08:54

Sinoptikas prognozuoja, kad sekmadienį iš šalies trauksis šiluma ir jau pirmadienio rytą daug kur žemės paviršiuje pasirodys pirmosios šalnos. Artimiausios dienos žadamos be lietaus.

Kaip LRT RADIJUI kalbėjo sinoptikas Vytautas Sakalauskas, sekmadienį daugelyje vietovių palis, vyraus 14 laipsnių šiluma, vakariniuose rajonuose numatoma iki 18–19 laipsnių šilumos.

Dieną per šalį keliaus šiltasis atmosferos frontas, daug kur bus debesuota su pragiedruliais, palis. Intensyvesnis lietus prognozuojamas rytinėje šalies dalyje. Vilniuje nedidelio lietaus galima tikėtis vakarop.

Vakarų Lietuvoje numatomi sausesni orai, beveik be lietaus, kuo arčiau jūros, tuo lietaus tikimybė mažesnė. Vėjas bus vidutinio stiprumo, besikeičiančios krypties.Tačiau vakarop orai pradės keistis.

Giedresnė padangė darysis vakare šiauriniuose rajonuose, o naktį giedrės ir pietuose. Iš šiaurės atsėlins šaltesnių orų banga ir jau šią naktį temperatūra kris iki 1–6 laipsnių šilumos, apie Kuršių marias – iki 8 laipsnių šilumos.

Tiesa, naktį iš sekmadienio į pirmadienį numatomos ir pirmosios šalnos, daug kur dirvos paviršiuje laikysis 0–5 laipsnių šaltis.

Naktį orai bus sausesni, dieną pasirodys daugiau saulės, tačiau vėjas numatomas šiaurės rytų, vidutinio stiprumo. Pirmadienį šiluma kris, kai kur sieks 10–14 laipsnių šilumos.

Orai iki savaitės vidurio ne ką pasikeis, juos lems aukšto atmosferos slėgio sūkurys. Artimiausiomis dienomis lietaus nenumatoma, vėjas nurims, bet daug kur vyraus rytinės šalnos, naktį temperatūra svyruos nuo 1–6 laipsnių šilumos, dienomis – iki šils 10–14 laipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.