Lietuvoje

2019.09.21 16:12

Naujoji liberalų vadovė Čmilytė-Nielsen: nebūsiu kokios nors įtakos grupės įkaitė

Gentvilas politinių atostogų neina, atnaujinta 17.18
Dainora Karklytė, ELTA, Lorate Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.21 16:12

Šeštadienį Kaune vykusio Liberalų sąjūdžio suvažiavimo metu paaiškėjus, kad naująja partijos pirmininke tapo parlamentarė Viktorija Čmilytė-Nielsen, pati politikė dėkojo kolegoms už pasitikėjimą bei pažadėjo susirinkusiems nežaisti politinių žaidimų ir nedalyvauti užkulisiniuose sandėriuose.

„Niekada nelipau per galvas, nesiveržiau į postus. Man visada buvo svarbiau galimybė laisvai išsakyti savo nuomonę, sudalyvauti racionalioje, korektiškoje diskusijoje. Būtent tokia laisvės ir tarpusavio pasitikėjimo atmosfera mane ir paskatino jungtis prie liberalų. Esu įsitikinusi, kad tai didžiulė vertybė, kurią sugebėjome išlaikyti ligi šiol – nepriklausomai nuo įvairių aplinkybių“, – po partijos pirmininko rinkimų rezultatų paskelbimo sakė naujoji lyderė.

Būtina atverti pozityvaus bendradarbiavimo perspektyvas bei būti atviriems, išlaikant ištikimybę savo vertybėms, pabrėžė V. Čmilytė-Nielsen.
„Mes turime atverti pozityvaus bendradarbiavimo perspektyvas. Antra vertus, privalome išlaikyti pamatinius ideologinius liberalizmo principus, neaukoti jų vardan politinės naudos ar konjunktūros. Tik taip galime tikėtis suburti visus liberalaus mąstymo žmones po viena vėliava“, – tvirtino Liberalų sąjūdžio pirmininkė.

Kartu ji padėkojo iki šiol partijos pirmininko pareigas ėjusiam Eugenijui Gentvilui bei kitiems partijos vadovams.

„Taip, atsirado žmonių, kurių baimės užgožė racionalų mąstymą, ir jie paskubėjo palikti į audrą patekusį laivą. Likusiems dėl to lengviau tikrai netapo, nes teko dirbti už du. Bet šiandien mes jau kur kas ramesniuose vandenyse“, – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen, pažadėjusi „nebūti kokios nors įtakos grupės įkaitė ar instrumentas“.

Dėl partijos pirmininkės posto varžėsi V. Čmilytė-Nielsen, sulaukusi 79,91 proc. balsavusių palaikymo, ir Trakų rajono merė Edita Rudelienė, gavusi 20,09 proc. partiečių balsų.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas ir partijos valdyba renkami dvejų metų kadencijai.

Iki šiol partijos pirmininko pareigas ėjęs E. Gentvilas teigia iš politikos trauktis neplanuojąs bei tikina, kad toliau aktyviai dalyvaus Liberalų sąjūdžio veikloje.

„Aš tikrai politinių atostogų neišeinu, tikrai dirbsiu su ta komanda, ar tai būtų buvusi Edita, ar Viktorija – tai yra mano aplinkos žmonės, jos buvo mano pavaduotojos, labai puikiai dirbom. Jeigu čia yra kažkokie mano nuopelnai, tai ir jų nuopelnai. Tikrai daug dirbsiu su partija tiek, kiek Viktorija paves, prašys ar kiek pats susiorientuosiu, ir su ta komanda, kaip ėjome per sunkiausią laikotarpį, tai reikia ir per 2020-ųjų metų sėkmę patikrinti kartu“, – Eltai po Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimų rezultatų paskelbimo sakė E. Gentvilas.

Jaučiuosi puikiai, nes V. Čmilytė-Nielsen yra mano tikra bendražygė, sakė liberalas.

„Jaučiuosi labai gerai. Tikrai nesijaučiu apmaudžiai. Viktorija yra mano politinė bendražygė – mes labai gerai sutariame. Mūsų bendri darbai, santykiai yra geri, kaip draugų, kolegų, partnerių“, – pridūrė buvęs liberalų vadovas.

Išsirinko pavaduotojus

Šeštadienį Kaune vykusio Liberalų sąjūdžio suvažiavimo metu paaiškėjus, kad naująja partijos pirmininke tapo parlamentarė V. Čmilytė-Nielsen, partiečiai išsirinko bei patvirtino ir valdybos narius.

Pirmąja V. Čmilytės-Nielsen pavaduotoja tapo Trakų rajono merė Edita Rudelienė, taip pat kandidatavusi į partijos pirmininkės postą.

Kitais V. Čmilytės-Nielsen pavaduotojais tapo Simonas Kairys, Dovydas Kaminskas, Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius, parlamentaras Simonas Gentvilas, Andrius Bagdonas, Orinta Omelytė ir Audrius Klišonis.

Iki šiol partijai vadovavęs Seimo narys E. Gentvilas tapo valdybos nariu kartu su dar keturiolika partijos kolegų. Valdybos gretose – ir europarlamentaras Petras Auštrevičius.

Suvažiavime taip pat išrinktos atnaujintos Etikos ir skaidrumo, kurią sudaro septyni liberalai, bei Kontrolės, kurioje yra penki nariai, komisijos.

Panorama. Lygios teisės visiems! Deja, diskriminaciją vis dar jaučia tėvai bei asmenys globojantys garbaus amžiaus tėvus ar neįgalius giminaičius

Plačiau – nuo 07:28 min.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6