Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.21 12:06

Gentvilas liberalams siūlo Seimo rinkimuose bendradarbiauti su kitomis partijomis

atnaujinta 13.13

Kadenciją baigiantis Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas siūlo partijai Seimo rinkimuose bendradarbiauti su kitomis partijomis, kuriant kelių sąrašų koaliciją.

„Gal galima susitarti: moderni Lietuva su laisvu žmogumi? Man kaip liberalui tai atrodo tinkama, atrodo, tai galėtų tikti ir Laisvės partijai, atrodo, tai turėtų tikti ir Tėvynės sąjungai. Pradėkime pokalbį“, – šeštadienį vykstančiame partijos suvažiavime kalbėjo E. Gentvilas.

„Nesakau, kad bendrą sąrašą Seimo rinkimams. (...) Gal mes galime sukurti kelių partijų sąrašų koaliciją? Eidami savarankiškais sąrašais, tačiau turėdami po keletą, po keliolika svarbiausių idėjų, kurios sutampa“, – sakė jis.

E. Gentvilas siūlė, kad šios partijos galėtų susitarti dėl kai kurių vienmandačių rinkimų apygardų ir jose nekonkuruoti vieni su kitais.

Į Liberalų sąjūdžio suvažiavimą atvykęs Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų pirmininko pavaduotojas Dainius Kreivys sakė, jog idėja dėl vienmandačių yra svarstytina, jei iš tiesų taps pasiūlymu.

„Aš manau, kad turbūt pasiūlymas vertas diskusijos. (...) Turbūt mes tikrai tą klausimą svarstysime“, – žurnalistams sakė D. Kreivys.

E. Gentvilas: kalbos apie Liberalų sąjūdžio mirtį buvo per ankstyvos

Nepaisant užklupusių negandų, Liberalų sąjūdis yra gyvybinga partija, sako kadenciją baigiantis partijos pirmininkas Eugenijus Gentvilas.

„Kalbos apie Liberalų sąjūdžio mirtį buvo per ankstyvos“, – šeštadienį vykstančiame suvažiavime kalbėjo E. Gentvilas.

Jis sakė tikintis, jog teisme nagrinėjamoje politinės korupcijos byloje, kur įtarimai pareikšti ir partijai, liberalai bus išteisinti.

„Partijai pareikšti įtarimai bus panaikinti, aš tuo nė kiek neabejoju ir tos kupros turėtume atsikratyti jau kitų metų pavasarį“, – kalbėjo E. Gentvilas.

Jis priminė, kad prieš dvejus metus buvo išrinktas iš partijos pirmininko pareigų atsistatydinus Vilniaus merui Remigijui Šimašiui, vėliau su bendražygiais įkūrusiam Laisvės partiją.

„Įsikūrė nekantrių ir ambicijų netramdančių laisvės mėgėjų partija, kuri atrodo tuoj viską nušluos. Kol kas šluoja lenteles“, – ironizavo Liberalų sąjūdžio lyderis.

Pasak jo, visos partiją užklupusios negandos atėmė tikėjimą iš dalies liberalų rėmėjų ir partijos narių – atkurti pasitikėjimą, pasak jo, tai bus vienas svarbiausių darbų būsimam lyderiui.

Pasak E. Gentvilo, jam pradėjus vadovauti partijai, ji turėjo 680 tūkst. eurų skolų, 480 tūkst. eurų iš jų bankui, likusią sumą – partijos skyriams.

Dabar, pasak jo, partija skolų nebeturi.

Kaune vykstančiame Liberalų sąjūdžio suvažiavime šeštadienį paaiškės naujoji partijos pirmininkė.

Į šias pareigas kandidatuoja Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Trakų rajono merė Edita Rudelienė, per pirmąjį rinkimų turą surinkusios daugiausiai balsų.

Liberalai taip pat rinks partijos valdybą, etikos ir skaidrumo komisiją bei kontrolės komisiją, pirmininko pavaduotojus.

Posėdyje numatyta išklausyti kadenciją baigiančio partijos pirmininko Eugenijaus Gentvilo ataskaitą, patvirtinti deklaraciją dėl socialinės atskirties mažinimo, regioninės politikos ir švietimo stiprinimo.

Liberalų sąjūdis šiuo metu Seime turi dešimt atstovų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi