Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.20 18:59

Įkvėpti Gretos Thunberg milijonai žmonių dalyvauja pasauliniame streike dėl klimato

prie protesto jungiasi ir Lietuva

Įkvėpti švedų klimato aktyvistės šešiolikmetės Gretos Thunberg milijonai žmonių penktadienį dalyvauja pasauliniame streike dėl klimato. Į miestų gatves išėję daugiausiai moksleiviai reikalauja imtis veiksmų siekiant stabdyti pasaulinį atšilimą ir gresiančią aplinkosaugos katastrofą.

Visame pasaulyje suplanuota daugiau nei penki tūkstančiai renginių, iš kurių didžiausias – demonstracija Niujorke, kur milijonas vaikų atleisti nuo pamokų, kad galėtų prie jos prisijungti. Prasidėję Azijoje ir Australijoje, protestai tęsiasi Europoje.

„Pokyčiai prasideda nuo mūsų. Tik tokiu būdu galime pasiekti politikus ir parodyti jiems, kad jauni žmonės prieštarauja klimato kaitai. Norime parodyti savo nepasitenkinimą“, – sako viena iš protestuotojų Lenkijoje.

Jungiasi ir Lietuva

Prie protesto jungiasi ir Lietuvos jaunimas, siekiantis atkreipti Vyriausybės ir verslo dėmesį į klimato kaitos problemas. Jau vidurdienį įvairiuose miestuose moksleiviai ir pedagogai surengė akcijas, o vakare tikimasi dar daugiau protestuotojų didžiųjų miestų aikštėse, nes, be moksleivių ir studentų, apie dalyvavimą pranešė ir profesinių sąjungų konfederacija, medikus vienijančios ir kitos nevyriausybinės organizacijos.

Pasak jų, besikeičiantis klimatas daro įtaką ir Lietuvai – dažnesni atlydžiai žiemą kenkia keliams, statybų sektoriui, dėl staigesnių orų pokyčių ir ilgesnių sausrų kenčia ūkininkai. Vyriausybė sako, kad kovojant su klimato kaita siekiama didinti energinį efektyvumą, mažinti automobilių taršą

Viena iš organizatorių Julija Bakševičiūte LRT.lt sakė, kad „Fridays for future“ Lietuvoje prasidėjo Vilniuje dar šių metų vasarį.

„Vilniuje mūsų pirmoje demonstracijoje buvo maždaug 500 žmonių ir dabar ateinančiose demonstracijose rugsėjo 20–27 dienomis, mūsų pirmose eitynėse, irgi tikimės panašaus skaičiaus žmonių, nors, žinoma, sunku prognozuoti. Taip pat būna ir mažesnių demonstracijų, kur susirenka mažiau žmonių“, – LRT.lt sakė J. Bakševičiūtė.

Žinios. Vaikai visame pasaulyje šiandien rengia pasaulinį streiką dėl klimato, prie protesto jungiasi ir Lietuvos jaunimas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi