Lietuvoje

2019.09.21 15:08

Liberalų sąjūdžio pirmininke išrinkta Viktorija Čmilytė-Nielsen

išvardijo artimiausius darbus; atnaujinta 15.45
Modesta Gaučaitė, LRT.lt, Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2019.09.21 15:08

Šeštadienį pasibaigus antrajam Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimų turui paaiškėjo, kad juos laimėjo parlamentarė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Antrajame rinkimų ture ji susirungė su Trakų rajono mere Edita Rudeliene.

„Man, kaip politikei, šiandien yra labai svarbi diena. Pažadu, kad darysiu viską, kad ji taptų reikšmingu atskaitos tašku visai mūsų partijai“, – į partiečius kreipėsi naujoji pirmininkė.

Pasak naujosios lyderės, partija privalės sunkiai dirbti, kad pasiektų gerų rezultatų Seimo rinkimuose, tačiau pabrėžė, jog svarbu neaukoti liberaliųjų principų dėl trumpalaikio populiarumo.

„Visi puikiai suvokiame – nebeturime laiko trypčioti, leistis į tuščius ar bevaisius svarstymus. Mums reikia aiškių, ryžtingų ir efektyvių veiksmų, kad kitų metų rudenį išlaikytume bene svarbiausią egzaminą mūsų partijos istorijoje“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Ant kortos yra pastatyta partijos padėtis, tačiau ne tik ji – liberalizmas kaip politinė pasaulėžiūra Lietuvoje, deja, aižėja“, – kalbėjo naujoji liberalų vadovė.

Suskaičiavus balsus antrajame pirmininko rinkimų ture, V. Čmilytę-Nielsen palaikė 744, o Trakų rajono merę Editą Rudelienę – 187 balsavusieji.

Naujoji partijos pirmininkė sakė, kad tiek E. Rudelienę, tiek iki šiol partijai vadovavusį Eugenijų Gentvilą matytų savo komandoje.

„Manau, nepriklausomai nuo to, kokios bus formalios pareigos, net neabejoju, kad ir senasis pirmininkas, ir kiti rinkimų dalyviai, mano buvę konkurentai, prisidės prie mūsų partijos ėjimo į priekį“, – žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Pasak V. Čmilytės-Nielsen, artimiausi laukiantys darbai – sutelkti skyrius, kviesti naujus narius ir sugrąžinti išėjusius.

Liberalų sąjūdžio pirmininko kadencija – dveji metai.

Iki šiol partijai vadovavo Seimo narys E. Gentvilas. Suvažiavimo pradžioje jis iškėlė mintį, jog liberalai turėtų Seimo rinkimuose ieškoti galimybių vienytis su Laisvės partija ir Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionimis demokratais.

V. Čmilytė-Nielsen sakė šiai idėjai neprieštaraujanti.

„Mes esame pasirengę telkti visus liberalių pažiūrų žmones po viena vėliava. Esame atviri bendradarbiavimui“, – kalbėjo ji.

„Ideologiškai mes esame artimi su Laisvės partija ir tikrai galime bendradarbiauti kalbėdami apie politines gaires. O kiti bendradarbiavimo klausimai turės būti aptarti“, – sakė naujoji pirmininkė.

„Šiandien centro dešinės jėgos turi vienytis, kad atstovėtų sveiko proto politiką, kuriai prieštarauja dabartiniai valdantieji“, – pridūrė ji.

Liberalų sąjūdis šiuo metu Seime turi dešimt atstovų.

LRT.lt primena, kad iš viso liberalai kandidatais buvo iškėlę penkis partiečius: jau minėtas V. Čmilytę-Nielsen ir E. Rudelienę, Vilniaus skyriaus narį Vytautą Danilevčių, Neringos tarybos narį Andrių Bagdoną ir Joniškio rajono merą Vitalijų Gailių. Tiesa, pastarasis dieną prieš pirmąjį turą paskelbė pasitraukiantis iš kovos ir remiantis V. Čmilytę-Nielsen. Iki šiol liberalams vadovavęs Eugenijus Gentvilas prašė partijos skyrių jo kandidatūros nekelti.

Pirmajame rinkimų ture už V. Čmilytę-Nielsen balsavo 73,48 proc. rinkimuose dalyvavusių partiečių. Nors ji surinko svarią daugumą balsų, paaiškėjo, kad rinkimuose dalyvavo per mažai Liberalų sąjūdžio narių. Jei būtų dalyvavę keturiais nariais daugiau, V. Čmilytės-Nielsen pergalė galėjo būti skelbiama jau pirmajame ture.

Kiek anksčiau duodama interviu portalui LRT.lt, politikė įvardijo, ko imtųsi tapus partijos vadove: „Prioritetai yra keli. Pirmiausia, suburti kuo stipresnę komandą, kad į 2020 metų Seimo rinkimus eitume kaip stipri, pagrindinė liberalų partija. Taip pat, kviečiantis ekspertus iš išorės, jiems talkinant, paruošti gerą, solidžią programą, kurią būtume pasirengę sėkmės atveju įgyvendinti. Tai yra pagrindiniai dalykai, kurie man būtų svarbūs.“

Populiariausi