Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.21 07:00

Politikų reitingai: pasitikėjimas Sauliumi Skverneliu auga

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.09.21 07:00

Palankiausiai vertinamų politikų sąraše premjeras Saulius Skvernelis šoktelėjo į viršų, tačiau dėl pirmos vietos ir toliau rungiasi du politikai, LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

V. Gaidžio teigimu, populiariausiu politiku išlieka prezidentas Gitanas Nausėda. Jį palankiai vertina beveik 80 proc., o nepalankiai vertinančių nėra nė 5 proc. apklaustųjų.

Anot pašnekovo, panašiai buvo vertinami tiek prezidentė Dalia Grybauskaitė, tiek prezidentas Valdas Adamkus.

„Galbūt per rinkimus ne visi už juos balsuodavo, bet po rinkimų jie įgaudavo labai didelį svorį. Prieš dešimt metų D. Grybauskaitės reitingas buvo aukštesnis ir siekė beveik 90 proc. Kaip bebūtų, G. Nausėdos populiarumas auga, ir galbūt kitą mėnesį taip pat pasieks 90 proc.“, – sako V. Gaidys.

Antroje vietoje yra Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kurį šiuo metų teigiamai vertina 52 proc. apklaustųjų. Pasak V. Gaidžio, V. Matijošaičio reitingas jau kurį laiką krenta.

„Jau penktą mėnesį mažėja jo populiarumas. Matyt, tam įtakos turėjo įvairūs signalai iš žiniasklaidos“, – LRT RADIJUI kalba sociologas.

Trečias yra premjeras S. Skvernelis, kurio reitingas, sociologo teigimu, buvo gana prastas per prezidento rinkimus, tačiau dabar vis auga.

„Jo reitingas buvo neigiamas – daugiau buvo nepasitikima, nei pasitikima. Dabar premjeras išėjo į teigiamą plotmę ir jo reitingas auga“, – komentuoja V. Gaidys.

Šiek tiek žemiau rikiuojasi užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, kurio reitingas antrą kadenciją iš eilės išlieka stabilus.

Penktas yra Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, turintis maždaug 46 proc. apklaustųjų palaikymą.

„Seimo pirmininko reitingas šį mėnesį sumažėjo. Matyt, jo vieši pasisakymai žiniasklaidoje ir kitos situacijos nėra visai teigiamai vertinamos“, – sako V. Gaidys.

Prezidentūros vertinimas – vienas aukščiausių

Remiantis visuomenės nuomonės tyrimu, institucija, kuria lietuviai pasitiki labiausiai, nekinta – ugniagesiai gelbėtojai (pasitiki 90 proc.).

Antroje vietoje yra prezidento institucija – 67 proc. „Šiai institucijai tai vienas aukščiausių rezultatų“, – sako sociologas.

Virš 60 proc. teigiamų vertinimų surenka policija ir Lietuvos kariuomenė.

Nekinta ir blogiausiai vertinamos institucijos – politinės partijos, Seimas, teismai, Vyriausybė.

„Politines partijas palankiai vertina vos 5 proc. apklaustųjų. Seimas surenka 12 proc. palankių vertinimų. Teismų reitingas po korupcijos skandalų vis dar yra kritęs, todėl reikės bent vienerių metų, kad ši institucija atgautų buvusį pasitikėjimą.

Vyriausybė taip pat yra ta institucija, kuri retai vertinama palankiai. Iš jos labai daug tikimasi, todėl paprastai vertinimas yra neigiamas. Iš prezidento, matyt, tikimasi mažiau, nes jis įkūnija žmones ir nesitikima, kad jis ką nors padarys, o iš premjero ir Vyriausybės tikimasi labiau“, – LRT RADIJUI sako V. Gaidys.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi