Lietuvoje

2019.09.20 15:22

Lietuva ketina siųsti karių į Hormūzo sąsiaurį prie Persijos įlankos

Vaidotas Beniušis, BNS2019.09.20 15:22

Lietuva ketina siųsti karių į Hormūzo sąsiaurį prisidėti prie tarptautinės misijos užtikrinti laivybos saugumą į Persijos įlankos šalis.

Tokiam pasiūlymui šią savaitę pritarė Valstybės gynimo taryba, BNS penktadienį patvirtino prezidento Gitano Nausėdos atstovas spaudai.

„Valstybės gynimo taryba pritarė lietuvių karių dalyvavimui jūrinio saugumo užtikrinimo operacijoje Hormūzo sąsiauryje“, – BNS sakė Antanas Bubnelis.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis BNS sakė, kad Lietuva į misiją galėtų pasiųsti keletą karininkų. Mandatą tam turėtų suteikti Seimas.

„Esame gavę prašymą prisidėti prie misijos ar misijų Hormūzo sąsiauryje. Iš esmės yra principinis JAV ir Europos šalių supratimas, kad reikia atkurti jūrinio kelio sąlygas regione“, – BNS sakė R. Karoblis.

„Svarstome kaip galimybę siųsti keletą karininkų į štabus ar panašius pajėgumus. Bet kol kas esame pirminėje svarstymo fazėje“, – pridūrė ministras.

Jo teigimu, toks pasiūlymas gali būti pateiktas svarstyti Seimui rudens sesijoje.

„Jei būtų Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės pasiūlymas siųsti karius į Hormūzo sąsiaurį, turėtų būti patvirtintas Seimo mandatas šiam žingsniui, tikėtina, kaip bendro dvimečio mandato dalis, kuris bus svarstomas šioje Seimo sesijoje ir įsigalios 2020 metų sausio 1 dieną“, – pridūrė R. Karoblis.

Hormūzo sąsiauris yra svarbus vandens kelias į atvirą vandenyną iš naftos turtingų Persijos įlankos šalių.

Vakarų šalys apie misiją užtikrinti komercinės laivybos saugumą ėmė svarstyti, kai augant įtampai su JAV Iranas sąsiauryje sulaikė keletą tanklaivių.

Kai kurios Europos valstybės nenori dėtis prie JAV vadovaujamos operacijos, nes tai galėtų dar padidinti įtampą tarp JAV ir Irano.

Prancūzija siūlo kurti europiečių vadovaujamą misiją, bet galutiniai sprendimai kol kas nepriimti. Britai nusprendė prisidėti prie JAV misijos.

Nei prezidento atstovai, nei ministras nedetalizavo, kuriai misijai Lietuva teiktų pirmenybę.

Lietuvos kariai šiuo metu dalyvauja vienuolikoje tarptautinių misijų.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.10.19 13:17

Po COVID-19 protrūkių Skvernelis siunčia žinią žmonėms: atėjo laikas padaryti pauzę visuomeniniame gyvenime visos savivaldybės pagal sergamumą bus suskirstytos į zonas; medikai gaus priedus

7
Valdemaras Tomaševskis Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjunos rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.19 12:44

Prokuratūra dėl Valinsko žodžių apie Tomaševskį pradėjo ikiteisminį tyrimą Tomaševskis: žodžius įvertins teismas; atnaujinta 17.57

5
Mokykla (asociatyvi)

Lietuvoje

2020.10.19 10:55

Didžiausi COVID-19 protrūkiai fiksuojami darželiuose, mokyklose, įmonėse ir asmeninėse šventėse per parą – 205 nauji atvejai, atnaujinta 12.20

11
Koronavirusas; ligoninė

Lietuvoje

2020.10.19 09:22

Šilutėje baiminamasi naujo COVID-19 židinio ir imamasi veiksmų: uždrausti visi renginiai, dvi mokyklos išleistos atostogų per savaitgalį šoktelėjo užsikrėtusiųjų skaičius; mero komentaras; atnaujinta 10.35

5
Išankstinis balsavimas Lūkiškių aikštėje (asociatyvi)

Lietuvoje

2020.10.19 06:33

Antrasis rinkimų turas: sostinėje rinkėjai balsuoti renkasi nuo apylinkės atsidarymo pradžios saviizoliacijoje esantys asmenys gali balsuoti specialiose vietose, atnaujinta 11.12

9
COVID-19 testavimas

Lietuvoje

2020.10.19 14:58

Razmuvienė pranešė – COVID-19 nusinešė dar tris gyvybes Veryga: neatmestina, kad Vyriausybė ims riboti konkrečias sritis; atnaujinta 16.16