Lietuvoje

2019.09.21 07:00

Partijų reitingai: viršūnėje karaliauja dvi politinės jėgos

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.09.21 07:00

Tarp partijų populiariausi išlieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), surenkanti 14,6 proc. balsų nuo visų gyventojų, ir Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD), surenkantys 14,4 proc., LRT RADIJUI sako visuomenės nuomonės apklausų bendrovės „Vilmorus“ vadovas, sociologas Vladas Gaidys.

„Galima sakyti, jog rezultatas yra beveik toks pats. Jau kelerius metus šios partijos tarpusavyje konkuruoja“, – teigia V. Gaidys.

Žemesnes vietas užima Lietuvos socialdemokratų partija, surenkanti 8,4 proc. balsų nuo visų gyventojų ir Darbo partija – 7,3 proc. Toliau rikiuojasi „Tvarka ir teisingumas“ ir Socialdemokratų darbo partija.

„Šiuo metu politinis peizažas yra gana nuobodokas ir nestruktūruotas. Partijų yra daug, dvi socialdemokratų partijos, liberalų gal trys ir nėra visiškai aišku, kas jų pirmininkai. Dėl šios priežasties žmonėms nėra lengva atsakyti, už ką jie balsuotų.

Kol kas nėra nei naujų idėjų, nei politinių lyderių. Kol neprasidėjo tikrasis priešrinkiminis politinis vyksmas, į šiuos skaičius reikėtų žiūrėti labai atsargiai“, – perspėja V. Gaidys.

Sociologas atkreipia dėmesį, jog 22,5 proc. gyventojų nežino, už ką balsuotų, o 12 proc. jų nebalsuotų išvis.

„Pusė su mumis sutinkančių kalbėti žmonių išvis nesidomi politika ir nebalsuoja“, – tvirtina pašnekovas.

Apklausa rengiama dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.