Lietuvoje

2019.09.19 23:49

Kauno rajone užfiksuotas dar vienas afrikinio kiaulių maro užkratas

ELTA2019.09.19 23:49

Šią savaitę Kauno rajone, Padauguvos kaime (Vilkijos seniūnija), nustatytas dar vienas, jau 17, afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis šiais metais.

Liga patvirtinta ūkyje, kur savo reikmėms gyventojai laikė tris kiaules, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT). Tame pat kaime prieš keletą dienų jau buvo nustatytas AKM židinys. Abu kaimynai nebuvo deklaravę, kad savo reikmėms augina kiaules, todėl jiems nebus mokamos kompensacijos už AKM židinio likvidavimo nuostolius, jie gali sulaukti ir daugiau sankcijų, sakoma VMVT pranešime.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai ūkyje ėmėsi visų būtinų priemonių – kiaulės nugaišintos, jų gaišenos saugiai sunaikintos, atlikta ūkio teritorijos, transporto priemonių, inventoriaus ir įrangos pirminė dezinfekcija. Aplink protrūkio vietą veterinarijos specialistai nustatė apsaugos ir priežiūros zonas (3 ir 10 km spinduliu), kuriose vykdo intensyvią AKM stebėseną. Šiose zonose tikrinami visi ūkiai, pradėtas AKM protrūkio epizootinis tyrimas.

„Norėtume dar kartą akcentuoti gyvulių laikytojams, kad registruoti ūkius ir juose auginamus ūkinius gyvūnus, ypač kiaules – būtina. Tai suteikia garantijas, kad AKM protrūkio atveju visas su ligos padarinių likvidavimu susijusias išlaidas padengs valstybė. Tuo tarpu neregistruotų ūkių savininkai dėl atsainaus požiūrio į nustatytą tvarką rizikuoja ne tik netekti auginamų gyvulių, bet ir patirti didelius finansinius nuostolius“, – perspėja VMVT direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.