Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.19 15:10

Gaižausko slapta įrašytas pokalbis su LRT žurnaliste papiktino politikus: prašys etikos sargų įvertinimo

LRT.lt 2019.09.19 15:10

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl parlamentaro Dainiaus Gaižausko veiksmų įvertinimo.

Trečiadienį LRT televizijos laidoje „Panorama” buvo parodytas reportažas apie atliktą žurnalistinį tyrimą Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininko D. Gaižausko atžvilgiu. Parlamentaras D. Gaižauskas po pokalbio su LRT tyrimų skyriaus žurnaliste Jurga Tvaskiene pareiškė slaptai įsirašinėjęs pokalbį. Žurnalistė šią situaciją aprašė ir asmeninėje socialinio tinklo „Facebook” paskyroje.

„Paprastai neprieštarauju, jei pašnekovai pasako norintys įsirašyti savo interviu. Bet su tuo, ką padarė Seimo NSGK pirmininkas Dainius Gaižauskas, susidūriau pirmąkart. Ir tai buvo panašu į spaudimą“, – rašo tyrimą atlikusį žurnalistė.

Žurnalistė prisiminė, kad neteisėtu pokalbių įrašymu D. Gaižauską prieš kelerius metus kaltino dešimtys pareigūnų.

Konstitucijos 22 straipsnis numato, kad „asmens susirašinėjimai, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami”, o Valstybės politikų elgesio kodeksas – numato prievolę viešajame gyvenime politikams vadovautis pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumo, sąžiningumo, skaidrumo ir viešumo, padorumo, pavyzdingumo ir kitais svarbiais principais. Dėl galimų šių principų pažeidimų, TS-LKD frakcijos narė A. Gedvilienė kreipėsi į Etikos ir procedūrų komisiją.

„Turint omenyje, kad Seimo narys D.Gaižauskas žurnalistės neinformavo apie tai, kad jis įsirašinėja pokalbį su ja, tokie D.Gaižausko veiksmai gali būti laikomi Konstitucijos ir etikos normų pažeidimu. Prašau įvertinti Seimo nario D. Gaižausko elgesį minėtoje situacijoje ir nustatyti, ar tokie veiksmai, kuriuos jis atliko neinformuodamas kito asmens ir įsirašydamas pokalbį, dera su Seimo nario veikla, Lietuvos Respublikos Konstitucija ir atitinka įstatymais nustatytas etikos normas“, – pažymėjo A. Gedvilienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi