Lietuvoje

2019.09.19 11:41

Kamblevičius neslepia: jei valdantieji pasiūlytų ministro portfelį, žmogų rastume

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.09.19 11:41

Seime neseniai sukurtos ir su valdančiąja koalicija bendradarbiauti ketinančios frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas Vytautas Kamblevičius tikina, kad, pasirašius sutartį su valdančiaisiais, niekas nesikeis. Jis tvirtino, jog frakcijai nereikia jokių postų, tačiau neslėpė, kad, jei valdantieji pasiūlys ministro portfelį, kandidatų „tvarkiečiai“ tikrai suras.

Ketvirtadienį valdančiosios koalicijos frakcijos Seime – „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir „tvarkiečiai“ – žada pasirašyti tarpfrakcijinę bendradarbiavimo sutartį su neseniai Seime susikūrusia frakcija „Lietuvos gerovei“.

LRT.lt kalbintas šios frakcijos seniūnas, „tvarkietis“ V. Kamblevičius tikino, kad sutartyje nebus nieko naujo – dėl ko su koalicija buvo sutarę „tvarkiečiai“, šie punktai ir pasiūlymai išliks.

„Lieka panaši sutartis, kokia buvo ir anksčiau. Niekas nesikeičia. Mes daugumoje tie patys, tai negalime kažką daugiau keisti“, – pažymėjo V. Kamblevičius.

Frakcijoje „Lietuvos gerovei“ dirba šeši anksčiau „tvarkiečių“ frakcijoje dirbę parlamentarai. Kaip kartojo V. Kamblevičius, dėl to jokių pokyčių nėra numatoma. Anot jo, bendradarbiaujant su valdančiaisiais toliau bus siekiama įgyvendinti partijos „Tvarka ir teisingumas“ iniciatyvas.

„(Pasiūlymai – LRT.lt) dėl neformalaus ugdymo problemų, dėl sveikatos, dėl senjorų reikalų, dėl aplinkos apsaugos, dėl minimalaus uždarbio. Ten yra daug įvairių pasiūlymų yra. Ir dėl PVM sumažinimo yra“, – vardijo politikas.

LRT.lt primena, kad ekonomikos ir inovacijų ministras, „valstietis“ Virginijus Sinkevičius yra deleguotas į eurokomisarus, tad, jei politikas bus paskirtas į šias pareigas, minėtas ministro postas atsilaisvins. Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas V. Kamblevičius neslėpė, kad, jei valdantieji frakcijai pasiūlytų ekonomikos ir inovacijų ministro portfelį, šie tikrai surastų tinkamą kandidatą. Anot jo, šias pareigas galėtų eiti partijos „Tvarka ir teisingumas“ deleguotas asmuo.

„Aišku, kad svarstytume. [...] Aš manau, kad partijoje, kurioje yra 12 tūkstančių partiečių, tai tiek frakcijoje, tiek ir partijoje tų žmonių yra, tereikia tik momento, žiūrinti kokios pareigos (būtų siūlomos – LRT.lt). Mes jų visuomet rasime. Nėra problemų čia“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

Liepą „valstiečiams“, „socialdarbiečiams“, LLRA-KŠS ir „tvarkiečiams“ pasirašius valdančiosios koalicijos sutartį, pastariesiems atiteko Krašto apsaugos ministerija. Bet to, nuspręsta, kad partija „Tvarka ir teisingumas“ galės deleguoti savo atstovus į Kultūros ministerijos viceministrus. Vis dėlto, Raimundui Karobliui likus dirbti krašto apsaugos ministru, „tvarkiečiai“ savo deleguotų ministrų Vyriausybėje neturi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt