Lietuvoje

2019.09.19 10:09

Žemaitaitis trauktis iš Seimo vicepirmininkų kol kas neketina: mano situacija yra pati linksmiausia

R. Karbauskis apie pokyčius nekalba; atnaujinta 10.25
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.09.19 10:09

Daliai Seimo „tvarkiečių“ susibūrus į atskirą frakciją, partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis, likęs Mišrioje Seimo narių grupėje, tvirtina iš Seimo vicepirmininko pozicijų nesitrauksiantis. Tiesa, jis tvirtina, kad ši jo pozicija gali akimirksniu pasikeisti.

„Jie (frakcija „Lietuvos gerovei“ – LRT.lt) juk sakė, kad postų nereikalauja, tai reiškia, kad galiu dar dirbti visą kadenciją, iki pabaigos. Matyt, čia kažkas yra po tuo pagrimuota. Aš esu sakęs – bus partijos kongresas ir, jeigu atsinaujinimo nuostatoms nebus pritarta, aš tą pačia dieną pasitraukiu iš Seimo vicepirmininkų, nes nematyčiau tikslo ir pagrindo dirbti arba atstovauti politinei organizacijai, kuri siekia daugiau postų, o ne kažkokių ideologinių dalykų“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė R. Žemaitaitis.

„Tvarkietis“ tvirtino, kad kol kas jo situacija, jo akimis, yra pati linksmiausia, nes pirmą kartą istorijoje Seime Mišri Seimo narių grupė turi savo Seimo vicepirmininką. „Mano situacija yra, ko gero, pati linksmiausia“, – šypsojosi R. Žemaitaitis.

Jis priminė, kad partija „Tvarka ir teisingumas“ yra pasirašiusi koalicijos sutartį su valdančiaisiais, tad pokyčių dėl postų neturėtų būti. R. Žemaitaitis teigė, kad trys „tvarkiečiai“, prisijungę prie frakcijos „Lietuvos gerovei“, yra partijos atstovai.

„Kitą trečiadienį bus partijos valdybos posėdis ir jie turės pristatyti, ką susiderėjo su valdančiąja dauguma daugiau negu, kad susiderėjo R. Žemaitaitis, kuris nesidalino informacija ir buvo toks piktas baubas“, – pažymėjo parlamentaras.

R. Žemaitaičio manymu, tarpfrakcijinio susitarimo tarp valdančiųjų partijų ir frakcijos „Lietuvos gerovei“ dokumente turėtų būti naujų nuostatų.

„Jeigu lygiai toks pats susitarimas, kokį pasirašė „Tvarka ir teisingumas“, tai logikos nėra“, – tikino politikas.

R. Karbauskis apie pokyčius nekalba

Ketvirtadienį valdančiosios frakcijos Seime – „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) – ketina pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą su frakcija „Lietuvos gerovei“.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žurnalistams sakė, kad susitarimas su frakcija bus pasirašytas „dėl bendro darbo“. Apie rokiruotes pareigose ar postų siūlymą naujai frakcijai jis nekalbėjo.

„Jokių prašymų dėl postų nėra. Viskas yra susiję su tuo, kokios yra frakcijų kvotos. Šita frakcija visas kvotas, kiek man yra žinoma, turi“, – pažymėjo R. Karbauskis.