Lietuvoje

2019.09.19 08:06

Veryga nusiskuto plaukus, išreikšdamas solidarumą su Skverneliu

Karbauskis: esame solidarūs su premjeru
LRT.lt, Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.09.19 08:06

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nusiskuto plaukus, tokiu būdu išreikšdamas solidarumą su vėžiu sergančiais žmonėmis ir premjeru Sauliumi Skverneliu. Nuotrauką jis paviešino socialiniame tinkle „Facebook“.

„Plaukų buvimas ar nebuvimas yra laikinas dalykas. Tai tik forma. Norisi palaikyti tuos, kuriems pokyčiai nėra jų pačių pasirinkimas. Solidariai su premjeru ir visais, kurie susiduria su onkologinėmis ligomis“, – rašė A. Veryga.

Ministrams linkėjo stiprybės, ryžto, tikėjimo savimi ir mūsų šalies medicina.

R. Karbauskis: esame solidarūs su premjeru

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, komentuodamas sveikatos apsaugos ministro A. Verygos sprendimą nusiskusti plaukus, sako, kad visi solidarizuojasi su susirgusiu premjeru Sauliumi Skverneliu.

„Šitoje vietoje mes esame solidarūs su premjeru, su visais žmonėmis, kurie serga vėžiu. (...) Problemos žmonių yra didžiulės, aišku, pirmiausia norisi, kad pasveiktų visi ir kad mūsų sveikatos apsaugos sistema būti pajėgi jiems padėti“, – sakė R. Karbauskis.

LRT.lt primena, kad praėjusio mėnesio pabaigoje spaudos konferencijos metu premjeras Saulius Skvernelis patvirtino, kad serga limfoma.

Taip pat skaitykite

Pasak premjero, kol kas liga nėra išplitusi, yra taikomas gydymas, taikoma imunoterapija ir chemoterapija: „Pirmą ciklą aš vakar (antradienį – LRT.lt) praėjau, šiandien (trečiadienį – LRT.lt) jaučiuosi puikiai. Du mėnesiai – rugsėjis ir spalis – ciklai turėtų būti pabaigti, gydytojai tikisi visiško pasveikimo. To tikiuosi ir aš.“

Limfoma – tai kraujo sistemos vėžys, kuris pirmiausia pažeidžia limfmazgius, bet ilgainiui gali išplisti ir į kaulų čiulpus, blužnį, kepenis, plaučius bei kitus organus.

Dažniausias limfomos simptomas – neskausmingas darinys kaklo, kirkšnies ar pažasties srityje. Kiti simptomai gali būti šie:

– Stiprus prakaitavimas arba karščiavimas, ypač naktimis;

– Nepaliaujamas viso kūno niežulys;

– Apetito netekimas, svorio kritimas arba nuovargis;

– Pasikartojantis kosulys arba dusulys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.