Lietuvoje

2019.09.18 17:42

Į Lietuvą atplaukė Vokietijos karinis povandeninis laivas

BNS2019.09.18 17:42

Klaipėdos jūrų uostą trečiadienį prisišvartavo Vokietijos karinių jūrų pajėgų povandeninis laivas, pranešė Krašto apsaugos ministerija.

Povandeninį karo laivą „U-31“ į uostą atlydėjo kitas vokiečių jūrų pajėgų FGS „Oste“.

Laivą pasitikęs Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas pabrėžė, kad Vokietija išlieka viena svarbiausių Lietuvos sąjungininkių, užtikrinanti saugumą visame Baltijos jūros regione.

„Povandeninio laivo prisišvartavimas Klaipėdos jūrų uoste – tai dar vienas įvykis, demonstruojantis ne tik Vokietijos ir Lietuvos, bet ir visų NATO sąjungininkų sanglaudą ir solidarumą. Tai taip pat siunčia aiškią žinią potencialiems agresoriams, kad NATO šalys yra vieningos ir pasirengusios ginti savo teritoriją“, – sako V. Umbrasas.

Vokietijos karinės jūrų pajėgos Lietuvoje lankosi su mandagumo vizitu. Planuojama, laivas Lietuvoje viešės iki rugsėjo 21 dienos.

Povandeninio laivo vadovybė su delegacija vėliau lankysis pas Klaipėdos miesto merą, susitiks su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų vadovybe, vyks į kitus oficialius renginius. Vokietijos laivo įgula kartu su Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariais lankysis vieni kitų kariniuose laivuose.

Pastarąjį kartą Vokietijos povandeninis laivas Klaipėdoje lankėsi 2001–aisiais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt