Naujienų srautas

Lietuvoje2015.08.02 18:07

Į Lietuvą sugrįžo keliautojai iš Kirgizijos

Į Lietuvą sekmadienį sugrįžo keliautojų grupė iš Kirgizijos, kurios vienas narys žuvo per griūtį Tian Šanio kalnuose.

Į Lietuvą sekmadienį sugrįžo keliautojų grupė – keturios moterys ir trys vyrai – iš Kirgizijos, kurios vienas narys žuvo per griūtį Tian Šanio kalnuose.

Lėktuvas iš Stambulo su lietuvių grupe Vilniaus oro uoste nusileido 14.33 val.

Keliautojai Tian Šanio kalnuose patyrė akmenų griūtį, per kurią žuvo viena mergina. Jos palaikai, baigus tvarkyti visus formalumus, bus parskraidinti kitą savaitę.

Keliautojų grupės vadovas Vydas Verbilis dėkojo konsulatui Astanoje, Kazachstane, ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijai už rūpinimąsi ir galbūt padarytą spaudimą, kad gelbėjimo operacija įvyktų greičiau ir sklandžiau. Trečią dieną po įvykio buvo suteikti profesionalūs gelbėtojai, su kuriais V.Verbilis lipo padėti nukelti žuvusios kūną. Lietuvių keliautojai sako, kad savo jėgomis to nebūtų galėję padaryti, nes buvo sudėtingos oro sąlygos.

„Lėtai ten viskas vyksta, iki mūsų pėsčiomis būtų reikėję eiti dvi paras, malūnsparniai kilti negalėjo“, – žurnalistams Vilniaus oro uoste sakė V. Verbilis.

„Nelaimingi atsitikimai kalnuose atsitinka nuolat. Gaila, kad tai įvyko naktį ir mes nieko negalėjome padaryti – audra šėlo kaip išprotėjusi“, – sakė jis.

Keliautojai grįžo nemiegoję dvi paras, teigė esantys labai pavargę, prislėgti ir gedulingos nuotaikos.

Kaip teigė keliautoja klaipėdietė Saulė Želnytė, kai ji po akmenų griuvimo klausė kolegų, ar jie gyvi, apėmė siaubas ir nesaugumo jausmas. Netrukus ji suprato, kad ir pati buvo kliudyta akmens.

„Tai atrodė kaip ilgas, nesibaigiantis košmaras“, – apie nelaimę pasakojo mergina.

Ar dar kops į kalnus, ji sakė nežinanti, tačiau norėtų aplankyti nelaimės vietą, kad galėtų atiduoti pagarbą žuvusiajai bendražygei.

Nelaimė Tian Šanio kalnuose 4,5 kilometro aukštyje įvyko trečiadienio naktį. Akmenų griūtis žuvusią merginą užklupo palapinėje, dar viena keliautoja buvo išėjusi iš palapinės ir nukentėjo nesunkiai.

Po nelaimės lietuvių grupė nuėjo apie 50 kilometrų iki vietos, kur juos galėjo pasiekti gelbėtojai – į pagalbą jiems atvyko Nepaprastųjų situacijų ministerijos siųsti asmenys, vietos gelbėtojai, savanoriai iš Maskvos.

Lietuviai į kalnus vyko su keliautojų klubu „Vedlys“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi