Lietuvoje

2019.09.17 15:48

Kalėjimų departamentas tikina: Kaune iš darbo vietos pabėgęs nuteistasis – nepavojingas

nuteistas už pasikėsinimą nužudyti; pareigūnai vyro dar nerado
BNS2019.09.17 15:48

Kaune iš darbo vietos penktadienį pasišalinęs už pasikėsinimą nužudyti nuteistas asmuo nėra pavojingas, antradienį BNS informavo Kalėjimų departamentas.

„Duomenų, kad nuteistasis Andrius Kalasiūnas gali būti pavojingas, neturima“, – teigiama atsiųstame pranešime.

1984 metais gimęs vyras pasišalino iš statybvietės Laisvės alėjoje.

Departamentas tvirtina, kad nuteistasis įstaigoje elgėsi pozityviai, keturis kartus skatintas už gerą darbą, dalyvavimą pozityvaus užimtumo priemonėse ir gerą elgesį.

Jis buvo nuteistas už vagystę, nesunkų sveikatos sutrikdymą ir pasikėsinimą nužudyti.

Pasak departamento, A. Kalasiūnui už pataisos namų teritorijos išeiti leista, nes jis atitinka numatytus reikalavimus ir nustatytus kriterijus.

„Jis buvo atlikęs daugiau nei trečdalį jam paskirtos bausmės, todėl jam suteikta teisė išvykti už įstaigos teritorijos ribų be sargybos ar palydos“, – teigia departamentas.

Nuteistieji, kuriems dėl darbo suteikta teisė vykti už kalinimo įstaigos teritorijos ribų be sargybos, kontroliuojami atliekant netikėtus patikrinimus jų darbo vietose.

Per tokį patikrinimą penktadienį pataisos įstaigos pareigūnai A. Kalasiūno nerado, tačiau po kelių minučių jis buvo pastebėtas grįžtantis į savo darbo vietą.

„Pareigūnams nurodžius vykti kartu aiškintis tokio elgesio aplinkybių, nuteistasis staiga peršoko statybvietės tvorą ir pasišalino. Įstaigos pareigūnai bandė vytis nuteistąjį, tačiau jo sulaikyti nepavyko“, – tvirtina departamentas.

Šiuo metu bėglio paiešką vykdo policija.

Departamentas pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kalinio pabėgimo.

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo