Lietuvoje

2019.09.17 14:49

Valdantieji skuba stiprinti pozicijas: prisijungus frakcijai „Lietuvos gerovei“, koalicija turėtų 76 balsus

Gytis Pankūnas, LRT.lt2019.09.17 14:49

Valdančioji koalicija netrukus turėtų vėl turėti balsų daugumą Seime – „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sajungos atstovai sutarė su frakcija „Lietuvos gerovei“ Seime, kad jau šią savaitę bus paruošta bendradarbiavimo sutartis ir minėta frakcija galės dirbi išvien su valdančiais.

„Buvo susitikusios mūsų visų frakcijų derybinės grupės ir sutarėme, kad iki ketvirtadienio turi būti paruošta tarpfrakcijinė sutartis. Tokia, kokia anksčiau buvo tarp koalicijos ir frakcijos „Tvarka ir teisingumas“. Ir atitinkamai ketvirtadienį, tikiuosi, (sutartis – LRT.lt) bus pasirašyta“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis teigė, kad ketvirtadienį bendradarbiavimo sutarties turinys bus aiškus, tad antradienį apie jį R. Karbauskis kalbėti nepanoro. Anot jo, visos koalicijos frakcijos pasirašys sutartį su frakcija „Lietuvos gerovei“.

„Esmė yra tame, kad bendradarbiausime, palaikydami vidinę valdžią, vykdydami Vyriausybės ir Seimo įsipareigojimus“, – abstrakčiai apie bendradarbiavimo susitarimą kalbėjo R. Karbauskis.

„Dabar nieko negaliu atsakyti. Sutarties turinio tiesiog nežinau, jo dar nėra“, – tvirtino R. Karbauskis, paklaustas, ar frakcijai „Lietuvos gerovei“ bus pasiūlyti kokie nors postai.

„Valstiečių“ vadovas taip pat aiškiai neatsakė, ar, pasirašius sutartį su frakcija „Lietuvos gerovei“, bus pokyčių Seimo komitetų pirmininkų, komitetų narių flange.

„Seime pokyčiai priklauso nuo Seimo frakcijų dydžio, nuo proporcijų, o visa kita bus sutartyje numatyta, jeigu bus kažkas daugiau“, – dėstė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis.

R. Karbauskis ir frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas, „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius preliminariai skaičiavo, kad, frakcijai prisidėjus prie valdančiosios koalicijos, valdantieji Seime turėtų 76 balsus.

LVŽS vadovas nesureikšmino situacijos, kai, Seime iširus „tvarkiečių“ frakcijai, pati partija lieka valdančiojoje koalicijoje.

„Sutartis su „Tvarka ir teisingumu“ nėra nutraukiama. Tiesiog paprasčiausiai buvo frakcija, kuriai mes įsipareigojimų, kaip koalicija, nebeturime. Frakcijos nebeliko. [...] Mums tos partijos įsipareigojimų niekas nevykdys, nes nėra jos frakcija. Nauja frakcija, kuri įsikūrė, vykdys įsipareigojimus, kuriuos ji turės, pasirašiusi su visos koalicijos partijų frakcijomis. O partija („Tvarka ir teisingumas“ – LRT.lt ) savo reikalus išspręs pati. Čia jau yra ne mūsų reikalas“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Tiki, kad R. Žemaitaitis atsistatydins

Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas V. Kamblevičius, kaip ir R. Karbauskis, po susitikimo kartojo, kad bendradarbiavimo sutarties turinys paaiškės ketvirtadienį.

„Esame patenkinti. Reikia vieną kartą kažkam ryžtis padaryti drąsų žingsnį“, – pasiektu susitarimu džiaugėsi V. Kamblevičius.

„Aš pasakiau: kokius mes dabar turime postus, mums užtenka“, – žurnalistams sakė V. Kamblevičius, paklaustas, ar frakcijai reikia postų.

Jis teigė, kad su premjeru Sauliumi Skverneliu apie postus frakcija „Lietuvos gerovei“ nesikalbės. Tiesa, V. Kamblevičius, paklaustas apie partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio užimamas Seimo vicepirmininko pareigas, teigė, kad R. Žemaitaitis turėtų atsistatydinti.

„Man atrodo, čia yra labai lengva problema. R. Žemaitaitis pastoviai mokė V. Pranckietį, kad „jis yra ne komandos žmogus, kad nesupranta partijos reikalų“. [...] Jis yra sąmoningas, drąsus vyras – jis iš karto parašys tą prašymą išeiti iš tų pareigų“, – kalbėjo V. Kamblevičius.

Vis dėlto jis nepatikslino, ar tokiu atveju Seimo vicepirmininko pozicija atitektų frakcijai „Lietuvos gerovei“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt