Lietuvoje

2019.09.17 14:30

„Pontem“ kviečia Santaros klinikas sėsti prie derybų stalo: siūlo laikiną valgiaraštį ir kitą kainą

LRT.lt2019.09.17 14:30

Įmonė „Pontem“, teikianti maitinimo paslaugas Santaros klinikoms, kviečia jų atstovus prie derybų stalo ir ragina aptarti veiksmų planą susidariusiai situacijai spręsti, dėl ko labiausiai kenčia klinikų pacientai.

„Siūloma suderinti laikiną valgiaraštį už laikiną naują kainą, nes už 2,59 euro yra nerealu patenkinti pacientų pageidavimus dėl skonio ir raciono, kokie yra išsakomi“, – rašoma įmonės pranešime žiniasklaidai.

Maisto ir veterinarijos tarnybai dėl besikartojančių pažeidimų laikinai sustabdžius maitinimo įmonės „Pontem“ veiklą vienoje Santaros klinikų ligoninėje, ligoniai penktadienį buvo maitinami sausu daviniu.

„Jau nuo pernai metų kėlėme klausimą dėl maitinimo kainos ir kvietėme Santaros klinikų atstovus bei atsakingas valstybės institucijas ieškoti sprendimo. Kaip bebūtų gaila, vietoj civilizuoto sprendimo paieškos sulaukėme institucijų spaudimo, kampanijos žiniasklaidoje, nors visi puikiai supranta, kad situaciją galima išspręsti tik nustačius adekvačią maitinimo kaina. Tą parodė ir Santaros klinikų atlikta rinkos apklausa“, – teigia bendrovės „Pontem“ generalinis direktorius Donatas Garbauskas.

Sveikatos apsaugos ministerija tvirtino, kad klinikos ir maisto gamintojas privalo garantuoti pacientų maitinimą visaverčiu maistu. Tačiau dėl galimų teisminių ginčų padėtis ir toliau nesikeičia.

Kaip teigia įmonė „Pontem“, šių metų liepos mėnesį vyko derybos tarp bendrovės „Pontem“ ir Santaros klinikų dėl galimybės šalių susitarimu nutraukti maitinimo paslaugų sutartį galiojančią iki 2022 metų. Derybas paskatino problema – Santaros klinikų netenkina 2014 metais viešojo pirkimo būdu nupirktas valgiaraštis, o „Pontem“ negali pakeisti valgiaraščio už tą pačią vienos dienos vieno paciento maitinimo kainą – 2,59 eurus. Tačiau derybos nutrūko nepasiekus susitarimo.

LRT.lt primena, kad Maisto ir Veterinarijos Tarnyba teigia, kad įmonės „Pontem“ veikla sustabdyta dėl netinkamų indų plovyklos patalpų, taip pat prašoma atsinaujinti įrangą ir inventorių, užtikrinti apsaugą nuo kenkėjų.

Pati bendrovė teigia, kad veikla stabdoma dėl „smulkių pažeidimų“, o padažnėję tikrinimai gali būti susiję su klinikų siekiu anksčiau laiko nutraukti sutartį.

Bendrovė taip pat teigė paprašiusi tarnybos atlikti operatyvų patikrinimą minėtame pastate, kadangi antradienį pakartotinai atliko patalpų dezinfekciją, tačiau jau trečiadienį VMVT rado gyvų tarakonų – „Pontem“ įtaria, kad kenkėjai galėjo migruoti iš kitų patalpų.

Pagal įmonės „Pontem“ ir Santaros klinikų 2015-aisiais septyneriems metams sudarytą sutartį maistas suaugusiems tiekiamas už 2,59 euro, o vaikams – už 3,8 euro per dieną.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6