Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Žagarėje susirinko Europos mažųjų miestelių chartija

Lidija Jankauskienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Žagarėje vyksta Europos mažųjų miestelių chartijos narių susitikimas. Keli šimtai 27 valstybių atstovų kartu sprendžia aktualius bendruomenėms klausimus, susipažįsta su Lietuva.

Žagarėje vyksta Europos mažųjų miestelių chartijos narių susitikimas. Keli šimtai 27 valstybių atstovų kartu sprendžia aktualius bendruomenėms klausimus, susipažįsta su Lietuva.

Tiek užsieniečių Žagarėje seniai nebuvę – apie 300 šimtus chartijos narių čia vieši nuo ketvirtadienio. Šių metų didžiojo metinio susitikimo tema – kaip 2004 metų Europos Sąjungos plėtra paveikė kaimiškų bendruomenių gyventojus Europoje.

„Chartijos narių susitikimus rengiame dukart per metus, kalbame apie gyvenimą, kultūrų bendrumus, dalijamės sukaupta patirtimi. Darbo grupėse rengiami projektai, kuriuos vėliau pristatome Briuselyje“, – sako Europos mažųjų miestelių chartijos prezidentas Karlas Grammanitschas.

Į Žagarę iš 27 šalių atvyko po 10 įvairaus amžiaus žmonių.

„Viena didžiausių problemų mūsų šalyje – emigracija, dauguma keliauja į Italiją ir Jungtinę Karalystę. Ji aktuali daugeliui Europos šalių ir spręsti ją reikia kartu su Europos Parlamentu“, – mano Maltos atstovė Josinne Cutajar.

Atskirai posėdžiavę mažųjų miestelių merai ir seniūnai bei jaunimas daug dėmesio skyrė gamtai daromai žalai, maisto švaistymui, klimato kaitai bei kariniams konfliktams.

„Didžiausia problema šiuo metu – karas ir okupacija. Jauni žmonės nori įgyvendinti savo svajones, mūsų tikslas – kad tos jų svajonės būtų įgyvendintos“, – teigė jaunimo grupės narys iš Italijos Julijo Stefani.

Kadangi Žagarė šiemet paskelbta Lietuvos kultūros sostine, svečiams rengiami kūrybiniai užsiėmimai, pristatomi lietuvių liaudies šokiai, dainos, rengiamos pažintinės ekskursijos.  

„Kadangi atstovaujame Lietuvai, tai per keturias dienas, kai svečiai bus pas mus, turime pristatyti ne tik istorinį, gamtinį ir kultūrinį paveldą, bet ir atskleisti savo tradicijas, papročius, šalies išskirtinumą ir pabandyti rasti sąlyčio taškų su kitomis Europos šalimis“, – sako Žagarės regioninio parko vyr. projektų vadybininkė Vida Paulauskienė.

Europos mažųjų miestelių chartija įkurta 1998 metais. Vietoves-nares renka chartijos prezidiumas: miestelis turi turėti senas istorines ištakas ir ne daugiau kaip 5 tūkst. gyventojų. Aštuntus metus Lietuvai atstovauja Žagarė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.