Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.17 11:09

Žemaitaitis pasiryžęs partijoje tikrintis pasitikėjimą

Dainora Karklytė, ELTA 2019.09.17 11:09

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis pabrėžia, kad yra pasiryžęs pasitikrinti pasitikėjimą partijoje, o lyderio postą, jo teigimu, yra pasirengęs perleisti kitiems, jeigu būtų tokia partijos valia.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad nesistebi naujos atsiskyrusių „tvarkiečių“ sukurtos frakcijos „Lietuvos gerovei“ parama valdantiesiems.

„Sveikinu, mes ir ketvirtadienį su Ramūnu kalbėjome, kadangi partija buvo pasirašiusi koalicinį susitarimą, jame yra sudėti punktai, kuriuos kėlė partija, tai, matyt ,naujai įkurta frakcija prisidės prie tų partinių susitarimų“, – antradienį žurnalistams Seime sakė R. Žemaitaitis.

Dėl Seimo vicepirmininko posto, sako R. Žemaitaitis, reikia laikytis procedūrų.
„(Postas. – ELTA) yra partijos deleguotas, aš esu pasakęs, kad įvyks kongresas ir po kongreso bus sprendimas, tiesiog reikia laikytis formalumų“, – kalbėjo „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas.

R. Žemaitis tvirtina nesijaučiąs nusivylęs, kad galiausiai „Tvarka ir teisingumas“ negavo jokio posto, numatyto pagal koalicijos sutartį.

„Nesijaučiu. Manau, kad keturi punktai, kurie buvo įtraukti mūsų partijos pasiūlymu, kai kurie pilnai, kai kurie iš dalies, yra teigiamas dalykas“, – teigė R. Žemaitaitis.
Žinau, kad pirmadienį, „tvarkietis“, naujos frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius buvo susitikęs su kai kuriais „Tvarkos ir teisingumo“ partijos valdybos nariais, kurie pareiškė norą patraukti mane iš partijos pirmininko pareigų, sako R. Žemaitaitis, pridūręs, kad yra pasiryžęs partijoje pasitikrinti pasitikėjimą.

„Žinau, yra aiškiai pasakyta, kad kitą trečiadienį yra valdybos posėdis. Darbotvarkėje yra numatyta tarybos posėdžio data, kada galėtų būti šaukiama. Taryba turėtų įvykti spalio mėnesį, ir numatomas kongresas gruodžio mėnesį. Gal bus ir lapkričio mėnesį. Jeigu tokia bus valia, kad taryboje arba partijos nariai, kurie nepritaria mano idėjoms, nepritaria mano darbams, kuriuos dariau, tai, matyt, reikės man pačiam pasitikrinti kongrese savo pasitikėjimą, kiek aš jo turiu. Gal aš jo nebeturiu. Jei nebeturiu, tai natūraliai teks pasitraukti iš partijos pirmininkų“, – sakė R. Žemaitaitis.

Perleisti „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kėdę, sako R. Žemaitaitis, jis pasiryžęs, tačiau partijos, pasak jo, gali ir nebelikti.

„Lemiamas klausimas bus dėl manęs, ar mano noras partijai atsinaujinti, keistis, sulauks palaikymo, ar ne. Jei vakar dalyvavo apie devyniolika skyrių pirmininkų ir, kaip suprantu, (...) kai kurie pirmininkai pasakė, kad dėmesio trūkumas buvo, per mažas bendravimas, ir jeigu atsiras žmogus, kuris skirs daugiau dėmesio ir bendraus, tai tikrai į naudą. Šiandieną gaila to, kas vyksta dvi savaites, nes treji metai „Tvarka ir teisingumas“, sakyčiau, pakankamai pasikeitė ir gavo tam tikrą stabilumą, gali jį iššvaistyti ir tos partijos gali išvis nebelikti“, – pridūrė R. Žemaitaitis.

Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas V. Kamblevičius anksčiau teigė, kad „tvarkiečių“ valdyboje beveik vienbalsiai sutariama, kad būtina skubos tvarka svarstyti „Tvarkos ir teisingumo“ lyderio Remigijaus Žemaitaičio pirmininkavimo partijai klausimą. Pasak jo, tokia nuomonė paaiškėjo po pirmadienį vykusių „tvarkiečių“ pokalbių pastarąją savaitę darbą pradėjusioje frakcijoje „Lietuvos gerovei“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi