Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.17 10:19

Žemės ūkio ministerija dėl perkėlimo į Kauną kurs dar vieną darbo grupę

Erika Alonderytė, BNS 2019.09.17 10:19

Siekiant išspręsti klausimą, ar reikia Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kauną, ketinama sudaryti dar vieną darbo grupę.

„Šiuo metu laukiama naujojo ministerijos kanclerio, tada bus sudaryta darbo grupė, kuri ir spręs visus klausimus“, – komentare BNS nurodė ministerija, paklausus, ar ŽŪM kelsis į Kauną ir kas dėl to spręs.

BNS žiniomis, šiuo metu svarstoma galimybė perkelti 40 ministerijos darbo vietų į Kauną, iki 20 – į Alytų, iki 30 – į Panevėžį ir iki 20 į Šiaulius. Šiuo metu ministerijoje yra apie 220 darbo vietų, tai reiškia, kad dalis jų liktų Vilniuje.

BNS žiniomis, visų šių patalpų poreikį galėtų patenkinti valstybės valdomas Turto bankas.

Naujasis ministras Andrius Palionis rugpjūčio pabaigoje jau buvo sudaręs darbo grupę, kuri turėjo įvertinti ministerijos perkėlimo į Kauną tikslingumą. Išvadų A. Palionis nekomentavo, tačiau premjeras Saulius Skvernelis teigė, jog darbo grupės išvados dėl ministerijos perkėlimo į Kauną atitinka pagrindinį tikslą – regionų plėtrą.

ŽŪM patalpų nuomos Kaune konkursą laimėjusi koncerno SBA grupės įmonė „BEI Capital“ rugpjūčio pabaigoje nusprendė pasitraukti ir atsiėmė paraišką. Anot jos, „projekte nesant aiškumo ir tvirto apsisprendimo kasdien augo potencialių nuostolių tikimybė, kurios bendrovė negalėtų toleruoti.“

Ministerijos persikėlimui į Kauną vadovaujanti Vitalija Zumerienė taip pat pasiprašė atleidžiama. Pasak jos, projektas turi „daugybę neapibrėžtumų ir interesų“.

Ministerijos perkraustymu yra suabejojęs ir prezidentas Gitanas Nausėda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi