Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Ministerija abejoja siūlymu, kad dalis Seimo narių pagalbininkų uždirbtų daugiau

BNS2015.09.08 13:45

Vidaus reikalų ministerija iš esmės pritaria pataisoms, kurios numato galimybę Seimo nariams turėti ir padėjėjų, ir patarėjų, tačiau abejoja pastariesiems siūlomu atlyginimu.

Vidaus reikalų ministerija iš esmės pritaria pataisoms, kurios numato galimybę Seimo nariams turėti ir padėjėjų, ir patarėjų, tačiau abejoja pastariesiems siūlomu atlyginimu.

Vyriausybės išvados projektą parengusi ministerija siūlo apsvarstyti, ar nauja „Seimo nario patarėjo pareigybė neturėtų būti priskirta žemesnei politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių kategorijai“, nes pagal grupės parlamentarų siūlymą ji pagal apmokėjimą būtų prilyginta Seimo pirmininko pavaduotojo patarėjo, opozicijos lyderio patarėjo ir Vyriausybės įgaliotinio pavaduotojo pareigybei.

Kartu ministerija atkreipia dėmesį, kad pakeitimams įgyvendinti nebūtų galimybės Seimui skirti papildomų lėšų ir jie turėtų būti įgyvendinami iš Seimo kanceliarijai valstybės biudžete patvirtintų asignavimų.

Gegužę parlamentarai po pateikimo pritarė Seimo statuto ir Valstybės tarnybos įstatymo pataisoms, kad kiekvienas Seimo narys galėtų turėti po vieną padėjėją-sekretorių ir po du patarėjus. Patarėjo pareigybė pagal pirminį siūlymą būtų geriau apmokama nei padėjėjo.

Dabar kiekvienam parlamentarui tenka po tris padėjėjo-sekretoriaus etatus.

Išvadą Vyriausybė svarstys pasitarime pirmadienį.

Populiariausi

Algis Krupavičius

Lietuvoje

2020.07.01 12:03

VDU kirto garsiam politologui: neteko dekano posto, sulaukė ir kitų nuobaudų papildyta Krupavičiaus komentaru; atnaujinta 14.01

VU Gyvybės mokslų centro laboratorija

Lietuvoje

2020.07.01 10:49

Trečią dieną iš eilės Lietuvoje patvirtinta tik po vieną naują koronaviruso atvejį naujas atvejis – įvežtinis; atnaujinta 10.59

5
Anglų kalbos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.01 12:56

Per anglų kalbos egzaminą abiturientai rašė apie koronavirusą: savo akimis tai matėme anglų kalbos mokytojas įžvelgė vieną naujovę užduotyse; atnaujinta 15.36

13