Lietuvoje

2019.09.17 09:03

Linkevičius: pozityviai ir atidžiai žiūrime į kvietimą siųsti karius į Siriją

Benas Brunalas, ELTA2019.09.17 09:03

Pozityviai ir atidžiai žvelgiame į JAV kvietimą siųsti Lietuvos karius į Siriją, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Galutiniai sprendimai nėra priimti, tačiau mes labai atidžiai ir pozityviai žiūrime į kvietimus iš mūsų strateginių partnerių, ypač iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Turbūt visiems aišku, kokią reikšmę turi Jungtinės Valstijos mūsų regiono saugumui, Lietuvos saugumui. Todėl mes labai atidžiai žiūrime į šiuos siūlymus... Tad dar labiau gilinsimės į situaciją, aiškinsimės detales“, – „Žinių radijui“ sakė užsienio reikalų ministras, pridurdamas, kad pirmadienį vykusioje Valstybės gynimo taryboje Lietuvos karių siuntimo į Siriją klausimas buvo aptartas.

L. Linkevičiaus teigimu, galimybė, kad Lietuvos kariai vyktų į misiją konflikto draskomoje Sirijoje, yra reali.

„Galimybė tokia yra, reikia išnagrinėti visas aplinkybes, tai dabar ir vyksta“, – pabrėžė L. Linkevičius.

Lietuva yra sulaukusi Jungtinių Amerikos Valstijų prašymo atsiųsti karių į Siriją. Kvietimu siekiama stiprinti koaliciją, kovojančią prieš „Islamo valstybės“ likučius šioje valstybėje.

Kaip skelbiama Krašto apsaugos ministerija, šiuo metu Lietuva siunčia karius dalyvauti 11-oje NATO, Europos Sąjungos, Jungtinių Tautų ir kitose sąjungininkų suburtų koalicijų vykdomų tarptautinių operacijų Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Indijos vandenyne. Tarp jų – ir karinė mokymo operacija Ukrainoje, ES mokymo misija Malyje, Centrinės Afrikos Respublikoje, NATO operacijos Irake, Afganistane, ES operacija Indijos vandenyne, kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.