Lietuvoje

2019.09.17 08:53

Naujoji Seimo frakcija pradeda derybas su valdančiaisias: sieks dirbti kartu

Kamblevičius postų nenori, atnaujinta 10.12
Gytis Pankūnas, LRT.lt 2019.09.17 08:53

Seimo frakcija „Lietuvos gerovei“ turėtų pradėti derybas su „valstiečiais“ dėl bendradarbiavimo su valdančiąja koalicija, antradienį pranešė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Šiandien turėtų pradėti derybas frakcija su koalicija“, – žurnalistams antradienį po koalicijos susitikimo Seime sakė R. Karbauskis.

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis teigė naujajai Seimo frakcijai siūlysiantis bendradarbiavimą su valdančiąja koalicija.

„Postai yra kitas klausimas“, – į kalbas apie postų dalybas nesileido R. Karbauskis.

LVŽS pirmininkas teigė, kad valdantieji su frakcija „Lietuvos gerovei“ planuotų pasirašyti bendradarbiavimo sutartį.

„Toks pat bendradarbiavimo būdas buvo, kai „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija buvo pasirašiusi sutartį su mūsų valdančiąja koalicijos frakcija“, – patikslino R. Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis teigė kol kas siūlantis nenutraukti koalicijos su „tvarkiečiais“, kurių frakcija parlamente subyrėjo, iš jos pasitraukus didžiajai daliai narių.

„Mano siūlymas yra ir mes apie tai šnekėsime, kad nieko nenutraukinėti, kol gruodžio mėnesį neįvyks partijos („Tvarka ir teisingumas“ – LRT.lt) suvažiavimas“, – pažymėjo R. Karbauskis.

„Tvarkiečių“ gretose jau pasigirdo raginimų dabartiniam partijos vadovui Remigijui Žemaitaičiui trauktis iš pirmininko pareigų, tačiau LVŽS lyderis R. Karbauskis šios situacijos nedramatizavo.

„Nereikia niekur skubėti, nes realiai gruodžio mėnesį bus kažkokie sprendimai. Jeigu pareiškimai, kad visi, kurie yra toje naujoje frakcijoje, išstoja iš partijos, tokiu atveju būtų aišku, kad tie dalykai atsiskyrę, bet pareiškimai yra tokie, kad tie žmonės laukia gruodžio mėnesio“, – kalbėjo R. Karbauskis.

V. Kamblevičius: ne dėl postų atėjome

Frakcijos „Lietuvos gerovei“ seniūnas, „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius žurnalistams Seime sakė iš valdančiųjų jokio kvietimo derėtis dėl bendradarbiavimo dar nėra sulaukęs, tad plačiau komentuoti situacijos esą negali.

„Kol kas mes absoliučiai nieko nereikalaujame, mums buvo įdomu sužinoti, kokia yra R. Karbauskio pozicija ir ką jis galvoja, o kadangi mes dar jokio kvietimo nesame gavę, tai nieko negaliu jums konkrečiai pasakyti“, – teigė V. Kamblevičius.

Jis tvirtino, kad frakcija jokių postų reikalauti iš valdančiųjų nežada.

„Apie postus mes apskritai šiuo momentu negalvojame, mes ne dėl postų atėjome“, – patikino parlamentaras.

V. Kamblevičius pažymėjo, kad frakcija „Lietuvos gerovei“ žada pritarti Vyriausybės programai, tačiau veikiausiai ne visada.

„Bet jei iškiltų kažkokie principiniai klausimai, kurios gal pradėtų diktuoti gerbiamas R. Karbauskis, tai mes turėtume svarstyti“, – teigė politikas.

Tiesa, jis neatskleidė, apie kokius principinius klausimus kalba.