Lietuvoje

2019.09.16 16:28

Į Lietuvą atplauks Vokietijos povandeninis laivas

LRT.lt2019.09.16 16:28

Rugsėjo 18 d. į Klaipėdos jūrų uostą su draugišku vizitu įplauks Vokietijos karinių jūrų pajėgų povandeninis karo laivas „U-31“. Jį lydės kitas Vokietijos Karinių jūrų pajėgų laivas FGS ,,Oste“. Abu laivai Klaipėdoje viešės iki 21 dienos. Juos pasitiks Lietuvos karinių jūrų pajėgų patrulinis laivas „Dzūkas“ (P12), rašoma Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pranešime.

Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas pabrėžia, kad Vokietija yra aktyvi ir patikima Lietuvos partnerė ne tik vadovaudama NATO priešakinių pajėgų batalionui dislokuotam Lietuvoje, bet kartu dalyvaujant ir tarptautinėse misijose ir operacijose.

Viešnagės Klaipėdoje metu povandenio laivo vadovybė ir lydinti delegacija su mandagumo vizitu lankysis pas Klaipėdos miesto merą, Karinių jūrų pajėgų vadovybę, vyks kiti oficialūs renginiai. Vokietijos laivo įgula kartu su Lietuvos karinių jūrų pajėgų kariais lankysis vieni kitų kariniuose laivuose.

Pastarąjį kartą Vokietijos povandeninis laivas Klaipėdoje lankėsi prieš 18 metų. Tąkart, 2001 m balandžio 27 d., uoste lankėsi du povandeniniai laivai „U-16“ ir „U-26“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt