Lietuvoje

2019.09.16 14:57

Seimas svarsto, ką deleguoti į Švietimo tarybą: kandidatės – Targamadzė ir Mačiukaitė-Žvinienė

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.09.16 14:57

Artimiausiu metu turėtų paaiškėti, kokia bus naujos sudėties Lietuvos švietimo taryba. Be kitų švietimo ir mokslo institucijų, savo atstovą ten deleguoja ir Seimas. Aiškėja, kad kol kas parlamente minimos dvi galimos kandidatūros.

Portalo LRT.lt žiniomis, kol kas svarstoma, kad Seimo atstove taryboje galėtų tapti arba profesorė Vilijia Targamadzė, arba buvusios prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė. Tiesa, kaip sakė parlamentinio Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) pirmininko pavaduotojas Vytautas Juozapaitis, šis kandidatūrų skaičius nėra galutinis ir gali kisti.

„Seimas deleguoja savo kandidatą, mano žiniomis šiai dienai yra registruotos dvi pavardės, bet tai nereiškia, kad jų negali būti daugiau ar mažiau“, – komentavo V. Juozapaitis, pridurdamas, kad svarstymas ir balsavimas dėl kandidatūrų turėtų įvykti kitą savaite komitete.

Komitetui nusprendus priėmus sprendimą dėl kandidatės, paskutinį žodį tars Seimas.

ŠMK pirmininkas Eugenijus Jovaiša patvirtino, kad tapti Seimo deleguotomis atstovėmis Švietimo taryboje svarstomos būtent V. Targamadzė ir S. Mačiukaitė-Žvinienė. Jis taip pat patvirtino, kad kurią iš šių kandidačių siūlyti Seimui bus nuspręsta kitą trečiadienį.

Nėra numatytos tikslios datos, iki kurios Seimas turėtų nubalsuoti dėl savo kandidatės, tačiau E. Jovaiša sakė, kad tai norėtųsi padaryti kuo greičiau.

Prof. habil. dr. V. Targamadzė jau anksčiau dirbo Švietimo taryboje, nuo 2013-ųjų ėjo jos pirmininkės pareigas, taip pat priklauso LRT tarybai. Dr. S. Mačiukaitė-Žvinienė buvo prezidentės D. Grybauskaitės patarėja, taip pat ėjo MOSTA studijų politikos analizės skyriaus vedėjos pareigas.

Savo atstovus į Švietimo taryba, be kita ko, deleguoja ir Rektorių konferencija, švietimo ir mokslo ministras, švietimo darbuotojams atstovaujančios profesinės sąjungos, Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Lietuvos verslo darbdavių konfederacija, mokslinių tyrimų institutai, Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybė, Kolegijų direktorių konferencija ir t.t.

Švietimo taryba turi teisę deleguoti vieną LRT tarybos narį, į šios kadencijos LRT tarybą deleguota V. Targamadzė.