Lietuvoje

2019.09.16 14:42

Vijūnėlės „dvare“, įsibėgėjus griovimo darbams, nuimamas pastato stogas

LRT.lt2019.09.16 14:42

Pirmadienį portalą LRT.lt pasiekė žinia, kad Vijūnėlės „dvare“ prasidėjo aktyvesni griovimo darbai – nuimamas pastato stogas.

Kaip matyti iš nuotraukų, nuo stogo nuimamos čerpės, prie „dvaro“ šiuo metu dirba trys darbininkai.

Rugsėjo pirmosiomis dienomis prasidėję griovimo procesai dar nebuvo matomi iš išorės, tuomet prisiartinti prie pastato trukdė tvoros.

Tuo metu vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“ savininkas tikino jau pradėjęs parengiamuosius griovimo darbus, tačiau moralinės žalos atlyginimo iš valstybės nereikalausiantis, prašys padengti tik griovimo darbus, teisininkų išlaidas ir investicijas į namą iki užkonservavimo.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) liepos viduryje antrą kartą paskelbė, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ turi būti nugriautas, tačiau Druskininkų valdžia toliau deda pastangas, jog pastatas būtų išsaugotas bei siūlo, jog jame būtų įrengta Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla.

Aplinkos ministerija rugpjūtį paskelbė išvadą, kad Vijūnėlės „dvaro“ perėmimas visuomenės reikmėms sukeltų prielaidas pažeisti įstatymus ir viešąjį interesą. Griovimo darbai gali kainuoti apie 120 tūkst. eurų.

Druskininkų savivaldybė užtarimo, kad vadinamasis Vijūnėlės „dvaras“ būtų atiduotas visuomenės reikmėms, jau ieškojo ir pas aukščiausius šalies vadovus, tačiau atsakymas vienareikšmis – teismo sprendimai turi būti vykdomi.

Kiek anksčiau skelbta, kad generalinė prokuratūra nemato galimybės sudaryti taikos sutartį dėl vadinamojo Vijūnėlės „dvaro“. Taip ji sureagavo į Druskininkų savivaldybės naują žygį bandant išsaugoti pastatą, kurį LAT yra nurodęs nugriauti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6