Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.16 09:53

Jungimosi planą MRU ir VGTU pateiks iki 2022-ųjų pabaigos

BNS 2019.09.16 09:53

Jungimosi planą Mykolo Romerio (MRU) ir Vilniaus Gedimino technikos (VGTU) universitetai pateiks iki 2022-ųjų pabaigos.

Kaip pirmadienį pranešė MRU, penktadienį universiteto taryba pritarė sprendimui pasirašyti su VGTU trejų metų strateginės partnerystės sutartį, ja būtų inicijuotas pasirengimas susijungimui – pradėtos jungtinės tyrimų ir studijų veiklos, sutarta dėl jungimosi klausimų.

Pasak pranešimo, siekiama sukurti „unikalų universitetą, grindžiamą technologinių ir socialinių mokslų sinergija“, taip pat užtikrinti konkurencingą studijų ir mokslo kokybę tarptautiniu lygmeniu.

Nustatytas ir sutarties terminas, iki kada Vyriausybei turėtų būti pateikti pasiūlymai dėl abiejų aukštųjų mokyklų konsolidavimo – 2022-ųjų gruodžio 31-osios.

„Toks tarybos sprendimas priimtas atsižvelgus į tai, kad nuo 2017 metų iki šiol vykusiose Mykolo Romerio universiteto ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto derybose dėl jungimosi nepavyko suderinti visų nuostatų, užtikrinančių Mykolo Romerio universitete išvystytų visų stiprių mokslo ir studijų branduolių veiklų tęstinumą bei leidžiančių viename universitete sutelkti unikalios dermės technologinių, socialinių ir humanitarinių mokslų potencialą“, – teigiama pranešime spaudai.

Tam, kad šiemet planuotos universitetų jungtuvės būtų nukeltos, praėjusią savaitę pritarė ir Vyriausybė. Be šio sprendimo, visiškai atsisakyta jungti Lietuvos sporto universitetą (LSU) prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU), prieštaraujant LSU bendruomenei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi