Lietuvoje

2019.09.16 09:43

Kam atiteks atsilaisvinusi Virginijaus Sinkevičiaus kėdė?

Ekonomikos ir inovacijų ministrui Virginijui Sinkevičiui siekiant eurokomisaro posto, tęsiasi svarstymai, kas galėtų užimti jo vietą. Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, portfelis gali atitekti ir naujai frakcijai, ketinančiai prisijungti prie valdančiosios koalicijos.

Naujai susikūrusios frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius teigia, kad, nors su kolegomis postų nereikalauja, visgi pabrėžia, jog sulaukę pasiūlymo – jo neatsisakytų.

Premjeras sako, kad yra linkęs kalbėtis dėl to, ar ,,Lietuvos gerovės“ frakcijai galėtų atitekti ekonomikos ir inovacijų ministro portfelis. S. Skvernelis taip pat užsimena ir apie galimą ministerijos sujungimą su Energetikos ministerija, tiesa, nuo kitos kadencijos.

Opozicijos atstovas, konservatorius Gabrielius Landsbergis prognozuoja, kad naujoji frakcija valdančiųjų pareikalaus ne tik ministro posto, bet ir su biudžeto tvarumu nesuderinamų įstatymų pakeitimų.

Ekonomikos ir inovacijų ministro portfelis atsilaisvins, jei ministras Virginijus Sinkevičius bus paskirtas už aplinką ir vandenynus atsakingu eurokomisaru.