Lietuvoje

2019.09.16 07:40

Teismas atmetė „valstiečių“ skundą dėl VRK nustatyto rinkėjų papirkimo Varėnoje

Milena Andrukaitytė, BNS2019.09.16 07:40

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) atmetė „valstiečių“ skundą, kuriuo partija siekė panaikinti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimą dėl rinkėjų papirkimo atvejo Varėnos rajone.

VRK kovą konstatavo, kad „valstiečių“ kandidatas į merus Varėnoje Marijonas Čapkovskis netiesiogiai papirkinėjo rinkėjus, padėdamas surengti akciją „Saugokime vyrus“ ir gyventojams dalydamas nemokamus sveikatos tyrimų rezultatus.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) sprendimą skundė kaltindama pažeidimą nustačiusias vietos rinkimų komisiją bei VRK šališkumu, argumentavo, kad kandidatas šioje akcijoje dalyvavo ir ankstesniais metais, ne tik rinkimų laikotarpiu.

LVAT teisėjų kolegija konstatavo, kad akcija vykdyta savivaldos rinkimų kampanijos metu, ją padėjo vykdyti „valstiečių“ keliamas kandidatas, paslaugos potencialiems rinkėjams teiktos nemokamai.

Įvertinusi šias aplinkybes, teisėjų kolegija neskundžiama nutartimi patvirtino, kad M. Čapkovskis dalyvaudamas akcijoje siekė pasiviešinti kaip LVŽS kandidatas į Varėnos rajono merus.

„Kandidato asmeninis dalyvavimas akcijoje galėjo prisidėti prie rinkėjų nuomonės formavimo apie kandidatą, taip veikiant potencialią rinkėjų valią ir formuojant nuomonę apie akcijos organizatorių, t. y. pažeidžiant Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą“, – teigiama nutartyje.

Varėnos rinkimų komisija, o vėliau VRK yra konstatavusios, kad LVŽS vadovui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ finansuojamoje akcijoje „Saugokime vyrus“ tyrimų rezultatus dalijęs M. Čapkovskis netiesiogiai papirkinėjo rinkėjus.

Komisijos vertino situaciją, kai Varėnos rajone dviejose vietovėse akcijos „Saugokime vyrus“ mobiliąją laboratoriją atlydėjęs M. Čapkovskis perdavė vokus su tyrimų rezultatais.

M. Čapkovskis gynėsi akcijos savanoriu buvęs dar gerokai iki politinės kampanijos, nuo 2015 metų, tad nemanęs, kad jo dalyvavimas galėtų būti vertinamas kaip rinkėjų papirkinėjimas, nes akcija yra tęstinė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt