Lietuvoje

2019.09.14 22:52

Trakuose norėtų statyti naują pėsčiųjų tiltą, tačiau tokiems planams pritaria ne visi

Salomėja Pranaitienė, Justė Tamošaitienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.14 22:52

Irklavimo federacija ir Trakų savivaldybė nori sutvarkyti arčiausiai miesto esančią Galvės ežero salą, pastatyti į ją pėsčiųjų tiltą. Esą taip vykstant varžyboms Trakuose, žiūrovams būtų patogiau jas stebėti.

Tačiau tokiems užmojams prieštarauja Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija. Kultūros ministras yra sudaręs darbo grupę, kuri savo siūlymus dėl galimybės rekreacinės paskirties mišką pritaikyti lankymui turi pateikti Seimui.

Iš dviejų dešimčių Galvės ežero salų – artimiausia Trakų miestui yra Plytinės sala. Ties irklavimo sporto baze krantą ir salą skiria vos 20 metrų.

Pro salą driekiasi irklavimo trasa, o iki finišo linijos mažiau nei pusė kilometro. Varžybų organizatoriai sako, kad čia augantis miškas apleistas, buvo atvejų, kai medžiai griuvo į vandenį.

„Mūsų noras – šią salą aptvarkyti tiek, kiek leidžia įstatymai, kad būtų tvarkingai, be tų kritusių medžių, dilgėlių, kad žmonės galėtų lankyti. Padaryti takus, o kad į tą salą galėtume pakliūti, reikalingas tiltas“, – pasakoja Irklavimo federacijos vadovas Dainius Pavilionis.

Teigiama, kad pritaikius salą lankytojams, būtų patogiau stebėti varžybas. Tuo labiau, kad čia augantis miškas – rekreacinės paskirties.

„Rekreaciniai miškai yra kuriami tam, kad būtų tenkinami visuomenės poilsio poreikiai. Kitaip sakant – tokio pobūdžio miškai turėtų būti atverti visuomenei ir suteikta teisė jais naudotis ir poilsiauti. Tai federacijos iniciatyva įrengti ten pažintinį taką ir salą pritaikyti lankymui mūsų manymu yra labai gera“, – mano Trakų savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius.

Tokiems užmojams prieštarauja Trakų istorinis nacionalinis parkas. Pasak parko direkcijos, teisės aktai statybų, tarp jų ir tiltelio, Galvės ežero hidrografiniame draustinyje neleidžia.

„Reikėtų keisti pagrindinį dokumentą – Trakų istorinio nacionalinio parko planavimo schemą ir Trakų individualios apsaugos reglamentą, kuris draudžia lankytis Galvės ežero salose nuo balandžio 1-osios iki liepos 1-osios.

Kokie paukščiai saugomi šioje saloje? Nėra saugomi konkretūs paukščiai, tiesiog ši sala yra galimybė mieste gyvenantiems paukščiams perėti“, – teigia Trakų istorinio nacionalinio parko skyriaus vadovė Andžela Kriaučiūnienė.

Trakų istorinis nacionalinis parkas pavaldus Kultūros ministerijai. Prieš kelias savaites ministras sudarė darbo grupę. Siūlymus dėl galimybės Trakuose rekreacinės paskirties mišką pritaikyti lankymui grupė pateiks Seimo Aplinkos apsaugos ir Kultūros komitetams.

Plačiau – vaizdo įraše.

Nesutariama dėl salos Trakuose: savivaldybė ir irkluotojai nori į ją tiesti tiltą, tačiau tam prieštarauja parko direkcija
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI