Lietuvoje

2019.09.14 08:39

Karbauskis kreipėsi į opoziciją: ar jums atstovauja Pranckietis?

Paulina Levickytė, ELTA2019.09.14 08:39

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad opozicija turėtų prisidėti prie balsavimo Seime, išreiškiant nepasitikėjimą Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. Pasak R. Karbauskio, šiuo metu Seimo vadovas neatstovauja valdančiajai daugumai, todėl už jo veiksmus turės atsakyti opozicija.

Pasak R. Karbauskio, opozicijos pasirinkta pozicija nebalsuoti rodo, kad jie žada atsakyti už V. Pranckiečio veiksmus ir juo pasitiki. Galiausiai R. Karbauskis kelia klausimą, ar tikrai Seimo vadovas atstovauja opozicijai?

„Šiandien galime konstatuoti, kad opozicija yra atsakinga už Seimo pirmininką šioje situacijoje, nes valdančioje daugumoje jis tikrai nebeatstovauja. Kiek girdžiu, ir opozicija vis tą patį sako, kad „ne, jis nėra mūsų atstovas“. Tai kieno jis tuomet atstovas? Tai jei valdantiesiems ir opozicijai neatstovauja, tai atstovauja Seime pats sau. Manau, artimiausiu metu ir opozicija pradės šioje situacijoje galvoti, kad šią absurdišką situaciją reikia spręsti. Manau, tą absurdą mums reikia visiems nutraukti (...) Šiandien užtektų ir valdančiosios daugumos balsų tai pabaigti. Bet mes iš tiesų norėtume, kad subręstų ir opozicija tam suvokimui, kad nebūtų daroma taip, kaip buvo šnekama, kad opozicija nedalyvaus balsavime“, – Eltai sakė V. Pranckietis.

„Kai V. Pranckietis pasitraukė iš valdančiosios partijos, mes atsakomybės už jo veiklą jokia forma prisiimti negalėtume. Jeigu nutiktų kažkas tokio, atsakomybė kristų visam Seimu, bet taip pat mes, kaip valdantieji, pirštu rodytume ir į opoziciją. Jeigu jie nedalyvavo balsavime, o mums pritrūko vieno ar kito balso ir jo nepakeitė. Tai kas tada prisiima atsakomybę? Opozicija“, – teigė R. Karbauskis.

R. Karbauskis tikina, kad opozicijos priimta pozicija dėl Seimo pirmininko reikšti nepasitikėjimą, nebent paaiškėjus naujoms aplinkybėms dėl parlamentarės Irinos Rozovos situacijos, taip pat neteisinga.

„Bet ar I. Rozovos situacija būtų buvusi ar nebuvusi, vis tiek opozicija pasakytų, kad Seimo pirmininkas jai neatstovauja. Aš tai garantuoju. Kaip atrodo opozicijai žmogus, kuris niekam neatstovauja ir už nieką atsakomybės neprisiima, niekam neatskaitingas? (...) Darant teorinę išvadą, tarkim, po I. Rozovos tyrimo V. Pranckietis nieko nepažeidė, o ką tai keičia? Jis nuo to pradeda atstovauti valdančiajai daugumai? Nepradeda. Lieka lygiai tas pats klausimas. Todėl klausimą dėl V. Pranckiečio reikia spręsti ne dėl to, kad su I. Rozova buvo problemos ar nebuvo, o, pirmiausia klausimą reikia sieti, kam jis atstovauja“, – teigė R. Karbauskis.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę Seimo pirmininkas V. Pranckietis patvirtino, kad oficialiai traukiasi iš LVŽS. Įtampa tarp LVŽS pirmininko R. Karbauskio ir V. Pranckiečio atsirado pastarajam nesutinkant savanoriškai pasitraukti iš Seimo pirmininko posto.

R. Karbauskio teigimu, V. Pranckietis turi užleisti poziciją „socialdarbiečiams“, nes taip yra numatyta valdančiosios koalicijos sutartyje. Pats V. Pranckietis tokį spaudimą vadina šantažu ir asmeninėmis R. Karbauskio ambicijomis. Dėl viešų V. Pranckiečio pasisakymų LVŽS lyderis ir partijos valdyba apskundė V. Pranckietį partijos etikos sargams, kurie Seimo pirmininko elgesyje pažeidimų neįžvelgė.

Vėliau, kilus skandalui dėl Seimo narės I.Rozovos ryšių su Rusijos diplomatais, R. Karbauskis Seimo pirmininką kritikavo neperdavus informacijos Seimo valdybai. Jis taip pat pareiškė viltį, kad balsavimas Seime dėl nepasitikėjimo parlamento vadovu įvyks rugsėjį. Valdančiajai koalicijai, LVŽS lyderio manymu, turėtų pakakti balsų inicijuoti V. Pranckiečio atstatydinimą, tačiau jis neatmetė ir varianto, kad balsavimo dėl nepasitikėjimo Seimo vadovu metu atstatydinimą galėtų palaikyti ir opozicija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.