Lietuvoje

2019.09.14 08:24

Orai: šiluma baigėsi – Lietuvoje apsistos lietus ir stiprus vėjas

LRT RADIJAS, LRT.lt2019.09.14 08:24

Savaitgalį ir savaitės pradžioje Lietuvoje apsistos vėsus ir lietingi orai. Kaip LRT RADIJUI sakė sinoptikė Inga Grigorijanc, nerims ir stiprus vėjas.

Šeštadienį bus nepastoviai debesuota, po nakties vietomis debesų padaugės ir praslinks trumpas lietus – daugiausia Šiaurės Rytų ir Rytų rajonuose. Vėjas dienos metu sustiprės, bet nebus toks, kaip praėjusią dieną. Kai kur gūsiai numatomi 15-18 m/s, pūs iš Vakarų ir Šiaurės Vakarų. Temperatūra dieną kils iki 15-19 laipsnių šilumos.

Sekmadienį vėjas sustiprės ir daug kur dienos metu sieks 15-20 m/s, o kai kur viršys ir 20 m/s. Temperatūra naktį kils iki 7-12 laipsnių šilumos, prie jūros kils iki 15 laipsnių, o dieną temperatūra sieks 13-18 laipsnių šilumos. Tiesa, kadangi vėjas bus stiprokas, sekmadienį tikrai nebus šilta.

Naktį palis Vakarų, Šiaurės Vakarų rajonuose, bet dieną lietus praslinks virš daugelio rajonų, ypač Šiaurinėje šalies pusėje, kur lietaus bus daugiau. Kiek mažiau jo bus Lietuvos Pietuose.

Pirmadienį, prasisklaidžius debesims, turėtų būti šiek tiek daugiau saulės, tačiau daugelyje rajonų numatomi trumpi lietūs. Vėjas bus kiek silpnesnis nei sekmadienį, bet vis tiek išliks gūsingas, sieks 15-20 m/s. Temperatūra sieks 14-18 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt