Lietuvoje

2019.09.13 18:41

Urbonaitė apie „Lietuvos gerovei“ frakcijos sukūrimą: bandoma įnešti tam tikros sumaišties

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.09.13 18:41

Prie valdančiosios daugumos ketinanti prisišlieti nauja frakcija „Lietuvos gerovei“ įregistruota ketvirtadienį Seime, tačiau ji jau sulaukė gana nemažai kritikos.

Kritika reiškiama dėl to, kad esą iširusi „tvarkiečių“ frakcija ir naujos atsiradimas įneša tik dar daugiau sumaišties, o pastarųjų tvirtinimas, kad jie nesieks jokių postų – greičiau visuomenės kvailinimas nei realus politinis pareiškimas.

MRU lektorė Rima Urbonaitė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ sakė, kad šmaikščiai pažiūrėjus į šį politinį darinį kyla klausimas – „kam tau ta valdžia, jeigu net fantazijos neturi“.

Politologė ironiškai įgėlė neabejotinai pastaruoju metu labai populiariam politiniame lauke žodžiui gerovė.

„Toks pavadinimas, tai lyg ir atrodo kopijavimas jau taip išpopuliarinto žodžio gerovė, valstybės gerovė. Panašu, kad nebuvo labai pasistengta paieškoti tų originalių pavadinimų, tačiau tai turbūt ir nėra svarbiausia“, – sakė R. Urbonaitė.

Anot politologės, svarbiau atkreipti dėmesį į tai, kad vos tik susirinko į naują sesiją Seimas, viena frakcija („Tvarka ir teisingumas“ – LRT.lt ) tiesiog išsivaikščiojo, kuri dar vasara buvo įvairiausiais būdais lipdoma.

„Visi vykę procesai vasarą, jie iš esmės yra buvę fikciniai. Kitaip tariant, atėjus rudeniui paaiškėja, kad tai, ką mes matėme, tai pirmiausia buvo derybų imitacija. Man atrodo, kad jie patys, iš to savo gudrumo tiesiog pergudravo save. Dabar jie neturi nei patvirtintos koalicines sutarties turinio ir išsiskirsčius „tvarkiečių“ frakcijai visa sutartis pakimba ore. Kyla klausimas, ar ta koalicinė sutartis vis dar galioja. Iš kitos pusės, žmonės, apie tai, kad šita frakcija vis dėlto žlugs, panašu, kad žinojo“, – sakė politologė, kuri atkreipė dėmesį į buvusio premjero A. Butkevičiaus pareiškimus.

Anot politologės, naujosios „Lietuvos gerovei“ frakcijos tikslas, panašu, taip pat yra integruotis į valdančiąją daugumą.

„Situacija dabar yra labai nestabili ir net sunku prognozuoti, ko norės V. Kamblevičius, kuris vadovauja naujajai frakcijai, nes patikėti, kad sudaroma nauja frakcija nieko nenorint, jokių postų, skamba mažų mažiausiai neįtikinamai. Ir bendras vaizdas toks ir susidaro, kad politikai nelabai rafinuotai, bet užsiima visuomenės kvailinimu ir mes matome, kad pasitikėti politikais tampa vis sudėtingiau“, – sako politologė.

MRU lektorė mano, kad naujos frakcijos sukūrimas ir „tvarkiečių“ frakcijos griūtis galima nepraėjo be „darbiečių“ lyderio Viktoro Uspaskicho rankos. Anot R. Urbonaitės, tokie gandai sklando politikos užkulisiuose.

„Akivaizdu, jog bandoma įnešti tam tikros sumaišties, bet tai vis tiek yra kova dėl postų ir dėl valdžios, bet svarbiausia yra pasiruošimas artėjantiems rinkimams“, – sakė politologė.

LRT.lt primena, kad naujai frakcijai priklauso septyni nariai: frakciją „Tvarka ir teisingumas“ palikę V. Kamblevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Juozas Imbrasas, Kęstutis Bartkevičius bei Rimas Andrikis, „tvarkiečius“ palikęs dar anksčiau, taip pat iš „socialdarbiečių“ frakcijos pasitraukęs Algirdas Butkevičius.

„Laba diena, Lietuva“. Penktadienis, 13, pilnatis: kaip į Seimą bandė patekti Širinskienė ir ar Sysas turi talismaną?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.