Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.13 17:56

Šiaurės Lietuvai smogė audra: Šiauliuose išvartyti konteineriai, Pakruojo dvare krito šimtamečiai medžiai

panaši audra praslinko ir pro Telšius; atnaujinta 20.45
Etaplius.lt, LRT.lt, BNS 2019.09.13 17:56

Savaitės pabaiga į Lietuvą atnešė rudenišką vėsą ir lietingą orą.

Tačiau vienas didžiausių išbandymų pavakarę teko Šiauliams.

Čia praūžusi audra laužė medžius, vartė net pilnus atliekų konteinerius, biotualetus.

Kaip praneša etaplius.lt, audringas vėjas truko vos keletą minučių, tačiau padariniai gana ryškus, o specialiosioms tarnyboms juos teks šalinti ne vieną valandą.

„Šiuo metu mieste dirba ugniagesiai, kurie šalina nulūžusius medžius. Apgadinti ir automobiliai, kelio ženklai. Buvo užlieta Aušros alėja, toje gatvėje ir medžiai nukentėjo itin smarkiai“, – rašo portalas.

Pranešta apie medžius ir jų šakas, nukritusius ant važiuojamosios kelio dalies, elektros laidų. A. Mickevičiaus gatvėje pranešta apie apgadintą automobilį.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, penktadienį Šiauliuose užfiksuotas gana didelis, 22 metrų per sekundę stiprumo vėjas. Per šešias valandas Šiaulių apylinkėse iškrito apie 8 milimetrai lietaus.

Kirto Telšiams ir Pakruojo dvarui: išvartyti šimtamečiai medžiai, nukentėjo ir gėlių kompozicijos

Panašaus intensyvumo audra praslinko ir pro Telšius, kituose regionuose vėjas buvo silpnesnis.

Praūžusi pro Šiaulius audra užklupo ir Pakruojo dvare vykstančio festivalio dalyvius. Užklupęs lietus ir itin stiprus vėjas vartė šimtamečius parko medžius, nukentėjo ir gėlių kompozicijos. Parke ir Meilės saloje gulėjo vėjo nulaužti šimtamečiai medžiai, visur mėtėsi pavienės šakos, kurios krisdamos užkliudė ir gėlių kompozicijas – rimčiau apgriautas iš gėlių pastatytas Kvapų namelis.

„Energijos skirstymo operatoriaus“ atstovas Tomas Kavaliauskas BNS sakė, kad didesnių elektros sutrikimų Lietuvoje nėra fiksuojama.

Hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad penktadienį šalyje yra trumpų liūčių tikimybė, pučia 9–14 metrų per sekundę stiprumo vėjas, jo gūsiai vietomis siekia 15–18 metrų per sekundę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi