Lietuvoje

2019.09.13 17:04

VTEK gali atsidurti parlamentinio tyrimo akiratyje

Jadvyga Bieliavska, ELTA2019.09.13 17:04

Seime bręsta dar vienas parlamentinis tyrimas, kurio dėmesio centre gali atsidurti Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Kitą savaitę, antradienį, Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė Guoda Burokienė ketina pateikti Seimui nutarimo projektą, kuriuo siūloma pavesti jos vadovaujamam komitetui atlikti parlamentinį tyrimą dėl Seimo skiriamų pareigūnų – VTEK pirmininko Edmundo Sakalausko, VTEK nario Virginijaus Kanapinsko ir VTEK nario Antano Šenavičiaus galimai padarytų Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatų pažeidimų.

Komitetą siūloma įpareigoti nustatyti, ar VTEK pirmininkas E. Sakalauskas tinkamai deklaravo duomenis apie narystę Mykolo Romerio universiteto Alumni asociacijoje ir Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijoje. Komitetui siūloma išsiaiškinti, ar VTEK narys V. Kanapinskas tinkamai deklaravo duomenis apie narystę Mykolo Romerio universiteto Alumni asociacijoje. Jeigu Seimas pritartų, būtų aiškinamasi, ar E. Sakalauskas ir V. Kanapinskas atlikdami tarnybines pareigas VTEK yra veikę esant interesų konfliktui su VTEK sekretoriato darbuotojais, kurį galėjo lemti jų narystė asociacijoje.

Seimo komitetui taip pat siūloma ištirti, ar VTEK narys A. Šenavičius tinkamai deklaravo duomenis apie narystę Tarptautinės policijos asociacijos Lietuvos skyriuje ir Vilniaus krašto bajorų sąjungoje.

Tyrimą siūloma atlikti atsižvelgiant į tai, kad „Seime yra gauta informacija apie tai, jog VTEK pirmininkas E. Sakalauskas ir VTEK narys V. Kanapinskas, atlikdami tarnybines pareigas galimai veikė esant interesų konfliktui, taip pat į tai, kad VTEK pirmininkas E. Sakalauskas, VTEK narys V. Kanapinskas ir VTEK narys A. Šenavičius nustatyta tvarka ir terminais galimai nedeklaravo privalomų deklaruoti duomenų ir tokiais savo veiksmais ar neveikimu galimai pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, kurio laikymosi priežiūra yra pavesta VTEK, reikalavimus“.

Nutarimo projekte deklaruojamas siekis užtikrinti, kad nekiltų abejonių dėl Seimo skiriamų pareigūnų – VTEK pirmininko ir VTEK narių – elgesio atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, stiprinti VTEK, kaip viešojo sektoriaus tarnybinės etikos srities priežiūrą atliekančios institucijos, autoritetą.

Siūloma, kad komitetas parlamentinį tyrimą atliktų ir pateiktų išvadą Seimui per tris mėnesius nuo šio nutarimo įsigaliojimo dienos.

Nutarimo projekto pateikimas įrašytas į preliminarią rugsėjo 17 d. Seimo plenarinių posėdžių darbotvarkę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt