Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.13 15:30

Lygių galimybių tarnyba nutraukė tyrimą dėl galimos diskriminacijos sporto klube

Ignas Jačauskas, BNS 2019.09.13 15:30

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nutraukė tyrimą dėl galimos diskriminacijos sporto klube taikant nuolaidas treniruotėms lietuvių kalba klubui pašalinus skelbimą apie nuolaidas.

Tarnyba taip pat pripažino, kad nagrinėta Klaipėdos klubo „Body control“ skelbimo informacija, jog užsiėmimams lietuvių kalba taikoma 25 proc. nuolaida nėra visiškai pakankamas pagrindas konstatuoti diskriminacijai.

Pareiškėja pernai gruodį kreipėsi į tarnybą nurodydama, kad lanko treniruotes rusų kalba, kurioms nuolaida netaikoma, ir dėl to jaučiasi diskriminuojama tautybės ir kalbos pagrindais.

„Minėtoje informacijoje akcentuojamas ne treniruočių pobūdis, treneriai, laikas ar kiti faktoriai, o būtent kalba. Darytina išvada, jog, taikant nuolaidą tik treniruotėms lietuvių kalba, asmenys, užsiregistravę į šias treniruotes, atsiduria geresnėje padėtyje nei asmenys, kurie lanko arba ketina lankyti treniruotes rusų kalba“, – išvadoje pažymi tarnyba.

Kartu ji nurodo, jog konstatuoti diskriminacijai būtina ir antra sąlyga, t. y. jei yra formuojamos nuostatos, kad dėl kalbos ir tautybės asmuo yra pranašesnis arba menkesnis už kitą.

„Kvietime nurodyta informacija neatitinka tiesioginės diskriminacijos apibrėžime nurodytos sąlygos dėl nuostatų formavimo, todėl pripažinti, jog kvietime nurodyta informacija yra diskriminuojanti, nėra teisinio pagrindo“, – sakoma išvadoje.

Tarnyba taip pat atkreipė dėmesį, kad nuolaidas taikė ne pats klubas, bet treneriai, o studijos vadovas dar gruodį pateikė naują skelbimą, kuriame įrašas apie nuolaidas pašalintas.

„Atsižvelgdama į tai, kad diskriminuojanti informacija iš kvietimo yra pašalinta (...), lygių galimybių kontrolierė nusprendžia nutraukti tyrimą, kai lygias galimybes pažeidžiantys veiksmai nutraukiami“, – teigiama išvadoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi