Lietuvoje

2019.09.13 06:59

Pamirškite vasarišką šilumą – į Lietuvą atkeliauja rudeniška vėsa ir lietūs

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.09.13 06:59

Savaitės pabaiga atneš rudenišką vėsą ir lietingus orus. Nuo penktadienio kiekvieną dieną numatomas lietus, o termometro stulpeliai dieną kai kur rodys vos 14 laipsnių. LRT RADIJUI sako sinoptikė Edita Gečaitė sako, kad tokius orus sustiprins ir gūsingas vėjas.

Penktadienį Lietuvoje bus debesuota su pragiedruliais, orai bus gana rudeniški. Praslinks atmosferos frontas, kuris į daugelį rajonų atneš lietaus. Dažnesnis ir gausesnis jis bus šiauriniuose, vakariniuose rajonuose. Tuo metu pietų Lietuvoje vyraus trumpas lietus. Vietomis šią dieną galima ir perkūnija.

Bus ne tik drėgna, bet ir vėjuota. Vakarinių krypčių gūsiai daug kur pasieks 15–18 m/s, o vakariniame pakraštyje kai kur iki 20 m/s. Temperatūra nebus tokia aukšta: vakariniuose rajonuose – 16–18, o pietuose vyraus tarp 19–21 laipsnio šilumos.

Savaitgalis bus dar vėsesnis. Šeštadienį termometro stulpeliai kils iki 15–18 laipsnių šilumos. Panašiai temperatūra pasiskirstys ir sekmadienį. Kai kur bus vos 14 laipsnių dienos metu. Naktį bus irgi vėsios – artimiausią naktį bus tarp 8–13 laipsnių, prie jūros – 14–15. Sekmadienį naktis bus dar vėsesnė – 6–11, prie jūros – 14 laipsnių šilumos.

Tiesa, šeštadienį bus šiek tiek mažiau lietaus – jis bus trumpalaikis ir nelabai gausus. Sekmadienį atslinks nauja lietaus zona. Naktį pradedant vakariniais rajonais, dieną jau lis daugelyje. Daugiausia – vakariniuose ir šiauriniuose rajonuose, o pietuose lietus bus trumpalaikis.