Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.12 18:52

Sulčių spaudykloms trūksta darbo, atvežami obuoliai prastesnės kokybės

Dėl pavasario šalnų ir vasaros sausros daugelyje Lietuvos rajonų šiųmetis vaisių ir uogų derlius kelis kartus mažesnis nei pernai. Tai sako pajutę ne tik sodininkai, bet ir sulčių spaudyklos. Nors dabar turėtų būti pats sulčių spaudimo pikas – mašinos dirba ne visu pajėgumu. Klientų perpus mažiau, atvežami obuoliai prastesnės kokybės, sultys teka silpnai.

Kuršėniškė Gražina dalį sode užaugintų vaisių ir uogų į sulčių spaudyklą atveža kasmet. Sako, sultis labai mėgsta anūkai. Ypač pagardintas vynuogėmis. Tačiau šiemet dėl pavasarinių šalnų, vėliau sausros sodo derlius menkas, todėl sultis spaudžia ne vien iš obuolių, bet ir moliūgų bei pirktinių apelsinų.

„Šiemet palyginti su pernai metais mažai obuolių, žymiai mažiau. Žieminių dar yra truputėlis, vasarinių tai jau mažiau. Jeigu yra daug vynuogių, dedam vynuoges. Šiemet, deja, jų nėra nė truputėlio, paskui moliūgus maišom“, – pasakoja kuršėniškė F. Kybartienė.

Šiaurės Lietuvos sulčių spaudyklos šiemet dirbti pradėjo rugpjūčio viduryje. Nors dabar turėtų būti sulčių spaudimo pikas – mašinos visu pajėgumu dūzgia retai. Klientų sulaukiama perpus mažiau.

„Šiemet kol kas tokiu laiku sulaukiam gal pusės klientų tiek, kiek buvo praėjusias metais. Čia tikriausiai priklauso nuo gamtos, gal paprasčiausiai mažiau obuolių“, – sako „Obuolių centro“ darbuotojas Stasys Doveika.

Gražina, atvežusi daugiau, kaip 100 kilogramų vaisių, iš spaudyklos išsiveža 90 litrų sulčių. Ankstesniais metais išsispausdavo bent du kartus daugiau. Pustuščius sandėlius rodo ir stambieji ūkininkai.

„Rudeninius dabar obuolius mes jau nuskynėme, jau sandėly jie yra. Tai kažkur 20–23 procentai tik nuo pernai rudeninių obuolių derliaus, tiek turim“, – aiškina ūkininkas Dainius Serva.

Lietuviški vaisiai šiemet gerokai brangesni. Kilogramas obuolių jau dabar kainuoja apie eurą, už kriaušes tenka mokėti dvigubai brangiau. Tačiau Šiaulių rajone uogas ir vaisius auginantis D. Serva sako, kad šiųmečio derliaus sulčių smarkiai nebrangins dėl konkurencijos su įvežtinėmis, pagamintomis iš koncentrato, tačiau lietuviškų sulčių prekyboje bus mažiau.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Žinios. Liūdni metai ir mėgstantiems, ir spaudžiantiems sultis: obuolių derlius dėl šalnų ir sausros – prastas
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi