Naujienų srautas

Lietuvoje2019.09.12 09:33

Seime įkurta nauja frakcija, Puidokas ir Čimbaras neprisijungė

ketina pradėti derybas; atnaujinta 10.24
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.09.12 09:33

Ketvirtadienį Seime įkurta nauja frakciją, kurios pamatas – „tvarkiečių“ atskilėliai. Apie pranešta plenariniame posėdyje. Aiškėja, kad prie jos prisijungė ne visi tie, kurių pavardės buvo minėtos.

Naujosios frakcijos nariais bus: Vytautas Kamblevičius, Algimantas Dumbrava, Rimas Andrikis, Kęstutis Bartkevičius, Ona Valiukevičiūtė, Juozas Imbrasas ir Algirdas Butkevičius. Kitaip tariant, Remigijus Žemaitaitis lieka vieninteliu Seimo „tvarkiečiu“, netapusiu naujos frakcijos nariu.

Kol kas aiškėja, kad naujos frakcijos seniūno pareigas eis V. Kamblevičius. Premjeras Saulius Skvernelis dar trečiadienį pakvietė naują frakciją, pasivadinusią „Lietuvos gerovei“, prisijungti prie valdančiosios daugumos. Ramūnas Karbauskis teigė, kad jau ketvirtadienį popiet gali prasidėti derybos su naująja frakcija. Kol kas neaišku, ar naujosios frakcijos nariai galėtų kandidatuoti į postus Seime ar Vyriausybėje.

M. Puidokas nesijungia, kaltina Karbauskį

Buvo kalbėta, kad prie jos jungtis galėtų ir buvęs „valstietis“ Mindaugas Puidokas, tačiau portalui LRT.lt jis sakė nusprendęs nesijungti prie naujos frakcijos. Politikas teigė, kad sprendimą priėmė po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderio Ramūno Karbauskio pasisakymų.

Aiškėja, kad naująją frakciją sudarys septyni parlamentarai, nors dar anksčiau kalbėta, kad jų bus 8. Tačiau aštuntasis – M. Puidokas nutarė nesijungti prie naujosios frakcijos.

„Priėmiau sprendimą nesijungti prie naujos frakcijos. Ko gero visi girdėjo žiniasklaidoje pareiškimus R. Karbauskio. Jis aiškiai pasakė, neįvardindamas pavardės, kad jei toje frakcijoje bus nors vienas Mišrioje grupėje esantis buvęs „valstietis“, o aš toks vienintelis kviečiamas, kad jis nemato galimybių bendradarbiauti su tokia frakcija“, – komentavo M. Puidokas.

Jis teigė R. Karbauskio komentarus girdėjęs ne tik viešojoje erdvėje, bet ir Seimo koridoriuose.

Politikas dėstė, kad tai rodo, kad jog R. Karbauskiui asmeniškumai yra svarbiau nei stabili frakcija ir darbų tęstinumas. Anot jo, sunku įsivaizduoti konstruktyvų darbą, jei didžiausios frakcijos seniūnas nebendradarbiautų su naująja frakcija.

„Mano buvimas kenktų stabiliam valdančiosios daugumos darbui, pačiai frakcijai. Nesu žmogus, kuris remiasi asmeniškumais ar postų siekiu. Nutariau likti Mišrioje Seimo narių grupėje“, – portalui LRT.lt sakė M. Puidokas. Iš „valstiečių“ frakcijos jis buvo pašalintas šių metų vasarį, prieš tai jis buvo sustabdęs narystę partijoje.

V. Kamblevičius sakė teigiamai vertinantis tokį M. Puidoko žingsnį, bet tikino, kad R. Karbauskis įtakos frakcijos sudėčiai nedaro.

Sako sudėties nereguliuojantis

R. Karbauskis sakė, kad į naujos frakcijos formavimą nesikišo, bet pripažino sakęs, kad jei į ją įeis asmenys „kuriems turi asmeninius interesus, bet negalvoja apie valstybę“, kils problemos.

„Matyt nauja frakcija išgirdo mano žodžius ir įvertino kandidatus“, – sakė R. Karbauskis, tačiau neigė, kad omenyje turėjo būtent M. Puidoką, sakė turėjęs daug žmonių, kurie yra Mišrioje grupėje. Tačiau R. Karbauskis tikino nereguliuojantis, ką nauja frakcija turėtų priimti į savo gretas, o ko ne.

Valdančiųjų lyderis teigė, kad „tvarkiečių“ frakcijos griūties valdančioji frakcija negriūna. Tiesa, jis negalėjo pasakyti, ar be frakcijos likęs R. Žemaitaitis gali likti Seimo vicepirmininku. R. Karbauskis kol kas nepasakė, ar naująjai frakcijai siūlys kokius nors postus Seime ar Vyriausybėje.

Mieliau kurtų savo

Nors kalbėta, kad prie naujos frakcijos jungsis „socialdarbietis“ Petras Čimbaras, šis irgi neigia tokį sprendimą. Tiesa, vardija kiek kitas priežastis.

„O kodėl aš turėčiau eiti? Visada buvau kalbinamas „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos. Kiekviename susitikime Vytautas Kamblevičius mane kviesdavo į savo frakciją. Aš esu pasakęs seniai jam, kad mieliau sukursiu savo frakciją, nei eisiu pas juos“, – žurnalistams Seime sakė P. Čimbaras.

Jis neneigė, kad su juo buvo kalbėta apie prisijungimą prie frakcijos, tačiau sakė, kad V. Kamblevičius yra „ne to kalibro politikas, su kuriuo būtų galima sieti ateitį“, o perbėgimas į kitą frakciją būtų lygu politinei savižudybei.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi