Lietuvoje

2019.09.11 18:05

Liberalų pirmininko rinkimuose prireiks antrojo turo: Čmilytei-Nielsen iki pergalės trūko 4 balsų

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.09.11 18:05

Trečiadienį baigėsi Liberalų sąjūdžio balsavimas pirmininko rinkimuose. Netrukus po to, kai buvo sustabdytas elektroninis balsavimas, paaiškėjo, kad prireiks antrojo turo. Nors Seimo narė Viktorija Čmilytė-Nielsen smarkiai išsiveržė į priekį, jos pergalei trūko 4 balsų.

V. Čmilytė-Nielsen surinko 73,48 proc. balsų, už ją balsavo 679 partiečiai. Nei vienas kandidatas nesurinko daugiau nei trečdalio liberalų, turinčių balsavimo teisę, balsų. To reikėjo norint skelbti pergalę pirmame ture.

Gentvilas užleidžia vietą, bet įpėdinės teks palaukti: Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose – II turas

Antroje vietoje liko Trakų rajono merė Edita Rudelienė, surinkusi ženkliai mažiau – 14,18 proc. balsų. Trečiąją vietą užėmė Andrius Bagdonas, gavęs 10,28 proc., o ketvirtasis – 2,06 proc. balsų.

Pati V. Čmilytė-Nielsen žurnalistams sakė besidžiaugianti nemažu partiečiu aktyvumu, kuris buvo didesnis, nei kai rinko kandidatą prezidento rinkimams. Anot jos, tai parodo, kad rinkimų kampanija buvo pakankamai gera.

„Kitas dalykas, kad netrukus pratęsime kampaniją, bus antras turas. Tai vertinu kaip privalumą, dar vieną galimybę mums bendrauti su skyriais. Tikrai yra ką gerinti šioje srityje, apie tai kalbėjau ir savo laiške partiečiams. Akivaizdu, kad gerinsim vidinę komunikaciją“, – komentavo V. Čmilytė-Nielsen.

Ji gyrė konkurentus rinkimuose, sakė, kad jie taip pat dirbo, keliavo po skyrius.

Vis dar pareigas einantis pirmininkas E. Gentvilas sakė, kad surengti antrąjį turą bus paprasta, o partijos nariams tai bus dar viena galimybė apmąstyti ir prisiimti atsakomybę už savo sprendimus: „Nedūsaukime, kad per mažai balsuota. Visada norisi, kad balsuotų 100 proc., bet prisiminus, kai kėlėmė kandidatą į prezidentus, reitingavome Europos Parlamento sąrašą, balsavo 600-700 žmonių. Viskas tvarkoje. Gal geriau, kad laimėtų iš pirmo karto, tačiau bet kokiu atveju, aš atsistatydinsiu tik rugsėjo 21 dieną.“

Jis kalbėjo, kad balsų skaičiavimo sistema yra visiškai tokia pati, kaip prezidento rinkimuose. Anot jo, jei prezidento rinkimuose balsuotų mažiau nei 50 proc. rinkėjų, neužtektų ir tų 73 proc. gautų balsų, reikėtų antrą turą.

„Mes sąmoningai paėmę prezidento rinkimų modelį, bet štai – pritrūko keturių balsų“, – sakė E. Gentvilas.

Iš viso Liberalų sąjūdžio pirmininko rinkimuose partijos skyriai iškėlė keturis kandidatus: Seimo narę V. Čmilytę-Nielsen, Trakų rajono merę Editą Rudelienę, Neringos savivaldybės tarybos narį Andrių Bagdoną bei Vilniaus skyriaus narį Vytautą Danilevičių.

Paskutinę dieną prieš prasidedant balsavimui Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius pranešė pasitraukiantis iš kovos ir išreiškė paramą V. Čmilytei-Nielsen. Pastaruosius beveik dvejus metus partijai vadovavęs E. Gentvilas rinkimuose nedalyvavo, prašė partijos skyrių nekelti jo kandidatūros.

Balsuoti už savo kandidatą liberalai galėjo elektroninio balsavimo, vykusio rugsėjo 6-11 dienomis metu. Antrasis turas vyks rugsėjo 19-21 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt