Lietuvoje

2019.09.11 14:58

Juodkrantėje kenkėjai vos per kelis mėnesius sunaikino 300 eglių ir pušų

medžiai kertami
Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.09.11 14:58

Juodkrantėje kertami žievėgraužio tipografo pažeisti medžiai. Kenkėjai 300 eglių ir pušų sunaikino vos per kelis mėnesius.

Juodkrantės sengirėje, vienoje lankomiausių vietų – Raganų kalne, prie pažintinio tako, kenkėjų apniktas pušis ir egles pradėta kirsti. Kol kas paguldyti aštuoni medžiai.

„Tikslas yra sunaikinti kenkėjo židinį, t.y. dalis medžių bus išvežta, žalia eglė, kur yra kenkėjai, o pušys bus paliktos, sausos pušys bus paliktos čia gulėti kaip negyva mediena, kadangi čia yra kertinė miško buveinė“, – aiškina Algirdas Kurtinaitis, Juodkrantės girininko pavaduotojas.

Toks pat likimas šį rudenį laukia 300 eglių ir pušų – kinivarpos į atskirus medžius įsisuko 28 ha plote. Tačiau tam ieškoma kitų rangovų – turėję čia darbuotis, nespėja atlikti kitų kirtimų Kuršių nerijoje. Raganų kalne darbai – itin sudėtingi, medžiai – 30 metrų aukščio ir taip pažeisti, kad jau kėlė pavojų lankytojams.

„Netgi tos kinivarpos, kurios sugadino medį, jau spėjo ir kitas vabalas ateiti, padeda ardyti tą medį, o viršūnės ten viskas, byra, lūžta, krenta. Manau, pirmi speigai būtų pargriovę tas pušis“, – mano Jurgis Gurevičius, pramoninis alpinistas.

Miškininkai sako, kad kenkėjams itin palankūs sausi, karšti pavasario ir vasaros orai. O kai nėra lietaus, medžiai nusilpsta, tokius lengviausiai apninka ir sunaikina vos per kelis mėnesius. Kuršių nerijos pušys kenčia ir nuo kito kenkėjo – vienuolio verpiko. Spyglius graužiantys vabzdžiai apniko 1000 ha plotą, spygliuočiai gelbėjami purškiant preparatus.

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Žinios. Naujai besikurianti Seimo frakcija sulaukė premjero kvietimo prisijungti prie valdančiosios koalicijos
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI